$
חדשות נדל"ן

מהנדס המועצה של פורדיס מואשם בבנייה לא חוקית

מוחמד מחאמיד משמש מנהל מחלקת תכנון ובנייה בוועדה המרחבית שומרון וגם כמהנדס מועצת פורדיס. כבר 4 שנים מנסה משרד הפנים למנוע את ניגוד העניינים אך לשווא. גם כתב אישום נגדו על בנייה לא חוקית לא שינה את התמונה

דותן לוי 08:4011.09.13

אם תתקשרו לוועדה המרחבית שומרון ותבקשו את מנהל מחלקת התכנון, יפנו אתכם אל מוחמד תאופיק סאלח מחאמיד. במקביל תוכלו להרים שפופרת למועצה המקומית פורדיס ולבקש לדבר עם מהנדס המועצה, וגם שם תיתקלו במחאמיד. במשרד הפנים זיהו כבר לפני כארבע שנים את הבעייתיות שבכפל התפקידים, והתריעו כמה פעמים הן בפני הוועדה המרחבית והן בפני מועצת פורדיס כי עבודתו מהווה ניגוד עניינים. ההתראות לוו בדרישה ברורה שלא לאפשר למחאמיד לפעול בשני התפקידים במקביל, אך למרות זאת הן המועצה המקומית והן הוועדה בחרו להמשיך להעסיקו. בעקבות זאת הוגשה עתירה לבג"ץ באמצע אוגוסט השנה על ידי תושב פורדיס, חוואשי מחמוד, בדרישה להשעות מיידית את מחאמיד מתפקידיו. העתירה הוגשה באמצעות עוה"ד יוסף ישורון ושחר לוינזון ממשרד יוסף ישורון ושות'.

 

פורדיס, שבה משמש מוחמד מאמיד כמהנדס המועצה המקומית פורדיס, שבה משמש מוחמד מאמיד כמהנדס המועצה המקומית צילום: אלעד גרשגורן

 

לפני כשנה שלח שוב היועץ המשפטי של משרד הפנים יהודה זמרת מכתב בנושא לממונה על מחוז חיפה, יוסף משלב, ובו כתב: "הנני רואה להוסיף ולהפנות את תשומת לבך לסוגיה הדורשת טיפול, והיא נגזרת ועולה מעצם כהונתו של מחאמיד בשני התפקידים. כהונה במקביל בשני תפקידים אלו יש בה כדי ליצור חשש לניגוד עניינים פוטנציאלי בין תפקידים אלו". במכתב דומה שנשלח גם לראשי המועצה בפורדיס וליועץ המשפטי של המועצה, ליו"ר הוועדה המרחבית שומרון וליועצת המשפטית של הוועדה, הוסיף זמרת כי "הנושא לא טופל כיאות". המכתבים התייחסו גם לנושא חמור עוד יותר - האשמתו של מחאמיד בעבירות בנייה. על פי כתב אישום שהגישה נגדו הוועדה מחוזית מחוז חיפה לפני כשנה לבית משפט השלום בחיפה, בנה מחאמיד, המתגורר באום אל־פאחם, בית בן ארבע קומות ובשטח בנוי של לא פחות מ־680 מ"ר, ללא קבלת היתר - דבר המווה עבירה פלילית. במכתבים לוועדות הוסיפו במשרד הפנים כי "אין מנוס מנקיטת הליכים משמעתיים נגדו לצורך השעייתו מתפקידו בוועדה המקומית שומרון, וזאת עד לסיום ההליכים הפליליים בעניינו. המשך כהונתו בתפקידו הבכיר עלול להביא לפגיעה של ממש באמון הציבור בוועדה המקומית ובגורמי המקצוע שבה".

 

הוועדה המרחבית שומרון משמשת כוועדה מקומית לשבעה יישובים ובהם זכרון יעקב, פרדס חנה־כרכור, בנימינה וגבעת עדה, אור עקיבא, ג'יסר א־זרקא ופורדיס. מדובר באזור החולש על שטח עצום של כ־90 אלף דונם. לדברי עו"ד שחר לוינזון, "משרד הפנים יכול להשתמש בהליכים מינהליים כדי להזיז את מחאמיד מתפקידו. זה צעד דרסטי והם לא עשו את זה, כנראה לא רצו להתעסק בזה". במשרד הפנים בחרו שלא להגיב מכיוון שעניינו של מחאמיד מתנהל בימים אלה בבתי המשפט. עם זאת במשרד הבהירו כי ביישומה של רפורמת הפרגולות ייכללו צעדים להגברת השקיפות והבקרה בוועדות המקומיות. לא ניתן היה להשיג את תגובתו של מחאמיד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x