שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

קנדה ישראל תפצה לקוחה ב-76 אלף שקל

ביהמ"ש קבע שקנדה ישראל נהגה ב"חוסר תום לב" כשהציעה דירה במחיר מבצע לבכירה באלקטרה, אך החליטה למכור אותה לרוכש אחר במחיר הגבוה ב-157 אלף דולר

עינת פז-פרנקל 09:3009.09.13

ב־2009 הציעה "קאנטרי על הים", מקבוצת קנדה ישראל, הנחה של 10% לבכירי קבוצת אלקטרה כדי להצטרף לקבוצת הרכישה להקמת פרויקט מגורי היוקרה BLUE הסמוך לצומת גלילות. אך דירה שבה חשקה סמנכ"לית ההנדסה של אלקטרה בנייה, ציפי סופר, נמכרה בסופו של דבר במחיר גבוה בהרבה ללקוח אחר, וסופר תבעה פיצויים. בשבוע שעבר פסק בית משפט השלום בהרצליה כי הנתבעת "נהגה בחוסר תום לב", וקיבל באופן חלקי את טענות התובעת.

 

פרויקט Blue. העניקו הנחה לבכירי אלקטרה, אבל לא אפשרו לממשה פרויקט Blue. העניקו הנחה לבכירי אלקטרה, אבל לא אפשרו לממשה

 

סער ובן זוגה ניהלו משא ומתן - כולל העברת טיוטות חוזים והערות בין הצדדים - על רכישת קרקע לדירה במחיר של 450 אלף דולר. אך לטענת סופר, החליטה החברה "למכור את הקרקע לרוכש אחר במחיר הגבוה ב־157 אלף דולר". סער תבעה 812 אלף שקל, סכום המשקף את ההפרש, ועוד פיצויים על הוצאות ועוגמת נפש.

 

התובעת טענה כי במהלך המשא ומתן שהתקיים עמה, "הנתבעת הקשיחה שלא בתום לב את דרישות המימון" ודרשה הון עצמי רב יותר משסוכם בתחילה: 30% מעלויות הבנייה המשוערות, במקום 20%. מנגד, דחתה קנדה ישראל את הטענה שלפיה הקבוצה, שמקימה פרויקטים שערכם יותר ממיליארד שקל, "העדיפה למכור את הדירה למשפחה אחרת בשל כמה עשרות אלפי דולרים נוספים". השופט פסק כי הוא "מעדיף באופן מסויג וחלקי את גרסת התובעים על פני גרסת הנתבעת", וכי קנדה ישראל תשלם לתובעת 76 אלף שקל כפיצוי והחזר הוצאות משפטיות.

 

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x