$
חדשות נדל

קב' הרכישה של חני הורביץ בכוכב הצפון התפרקה חודש לאחר הזכייה במכרז

הקבוצה זכתה במכרז לרכישת מגרש במחיר שיא שמשקף עלות קרקע ליחידה של כ-2 מיליון שקל אך החליטה לפרוש מהפרויקט ותפסיד ערבות של כ-5 מיליון שקל; שותפם לפרויקט: "הורביץ ויוכלמן רימו אותי"; קבוצת הורביץ- יוכלמן: "אין שחר לטענותיו בנושא התרמית, פרשנו כי הוא החליט לפרוש"

דותן לוי 19:4103.07.13

זמן קצר לאחר הזכיה במגרש מסתמן כי קבוצת הרכישה של חני הורביץ וזאב יוכלמן לבניין ברחוב יערי 20 בכוכב הצפון לא תצא אל הפועל והקבוצה צפויה לאבד את כספי הערבות שהעמידה לטובת בעלי הקרקע בגובה של כ-5.3 מיליון שקל.

 

ברקע לפירוק הקבוצה עומד סכסוך בין הורביץ ויוכלמן לשותפם המרכזי בפרויקט איש העסקים היהודי משה (מייקל) שחר אשר פעל בעסקה תחת השם חברת "אומה ניהול נכסי נדל"ן". שחר הוגדר כשותף בכיר בפרויקט המחזיק בכ-90% ממנו ואילו חלקם של הורביץ ויוכלמן עמד על כ-10% והם אלה שהיו צריכים לנהל את הפרויקט בפועל.

 

ממכתב שהעביר עו"ד יורי נחושתן, המייצג את שחר, אל עו"ד יורם וסרצוג, אשר ניהל את מכירת הקרקע במסגרת הכינוס, מציג שחר טענות כי נפל קורבן למעשה הטעיה ותרמית מצידה של הורביץ ונציגיה, חני הורביץ וזאב יוכלמן וכי "בהתבסס על הטעיה ותרמית אלה, חתם על ההסכם".  

 

שכונת כוכב הצפון בתל אביב.  הקרקע נרכשה בכ-76.5 מיליון שקל. מרבית המתמודדים פרשו מהמכרז כאשר סכום הזכיה חצה את קו 55 מיליון השקלים שכונת כוכב הצפון בתל אביב. הקרקע נרכשה בכ-76.5 מיליון שקל. מרבית המתמודדים פרשו מהמכרז כאשר סכום הזכיה חצה את קו 55 מיליון השקלים צילום: עמית שעל

 

בהמשך אותו המכתב טוען שחר כי בשל התרמית לכאורה, עומדת לו הזכות לבטל את ההסכם ולקבל מהכונס את מלוא הסכום בחזרה.

 

מכתב התגובה של עו"ד ורסצוג לא איחר להגיע ובו הוא משיב לעו"ד נחושתן, המייצג את שחר, כי מערכת היחסים בינו לבין הורביץ ויוכלמן אינם מעניינו ובוודאי שאינה מעניינם של בעלי הקרקע, וכי על פי תנאי המכרז מי שחוזר בו מזכייתו ומההסכם ערבותו מחולטת.

 

קבוצת הורביץ יוכלמן שבבעלות חני הורביץ וזאב יוכלמן, לשעבר בכיר ברשות המסים, זכתה בקרקע שנמכרה במסגרת פירוק שיתוף ובהליך של כינוס נכסים. מדובר בקרקע בשטח 3.5 דונם המיועדת להקמת 40 דירות. ההתמחרות על הקרקע בוצעה בסוף חודש מאי האחרון וקבוצת הורביץ יוכלמן גברה על יתר המתמודדים תוך שהיא מציעה מחיר של 76.5 מיליון שקל המשקף עלות קרקע ליחידת דיור של 1.9 מיליון שקל.

 

כבר בעת הזכיה העריכו גורמים בשוק כי מדובר במחיר גבוה במיוחד היות ושמאי העריך את הקרקע כחצי שנה לפני הרכישה בסכום המשקף עלות קרקע ליחידה של 1.15 מיליון שקל בלבד וכי המחיר שבו זכו יחייב אותם למכור את הדירות בסכום של למעלה מ-3 מיליון שקל בממוצע. כמו כן מרבית המתמודדים פרשו מהמכרז כאשר סכום הזכיה חצה את קו 55 מיליון השקלים.

 

מקבוצת "הורוביץ-יוכלמן" נמסר בתגובה: "לאור העובדה שהשותף הבכיר פרש מהיזמות להקמת הפרוייקט בכוכב הצפון בניגוד להסכם ובכך מנע מההסכם לצאת לפועל נאלצה קבוצת ''הורוביץ- יוכלמן'' להצטרף להחלטה זו. אין שחר לטענותיו בנושא התרמית והן אינן ראויות לתגובה. קבוצת ''הורוביץ –יוכלמן'' לא תיכנס לעימות עם השותף באמצעי התקשורת אלא במקום הראוי לכך. קבוצת ''הורוביץ –יוכלמן'' חשה מחוייבות לשמור על לקוחותיה שלא ייפגעו''.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x