$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

קבוצת יצחקי תקים אזורי תעשייה בקיבוצים

הקבוצה תשקיע 280 מיליון שקל במתחם התעשייה ספירים ליד שדרות ותרחיב את אזורי התעשייה בגזר ובמשמרות

דותן לוי 08:3828.05.13

קבוצת יצחקי, בבעלות דניאל ומישאל יצחקי ובשותפות עם קיבוץ גבים, תקים מתחם חדש בפארק התעשייה ספירים הסמוך לשדרות, ובהמשך תרחיב שני אזורי תעשייה בקיבוצים גזר ומשמרות בשטח כולל של כ־100 אלף מ"ר ובהיקף כספי של 280 מיליון שקל - כך נודע ל"כלכליסט".

 

ארכיון ארכיון צילום: מיכאל קרמר

 

בקיבוץ גבים מדובר במתחם שיוקם בשותפות של 50%, כאשר הקיבוץ הביא את זכותו לקרקע וקבוצת יצחקי אחראית על מימון הבנייה וניהול המתחם. מדובר בשטח חקלאי שצורף לפארק התעשייה ספירים של המועצה האזורית שער הנגב ושדרות. חלק מהקרקע בפארק הופקע בעבר מקיבוץ גבים, אשר קיבל בתמורה 20 דונם שעליהם מותר להקים כ־20 אלף מ"ר של מפעלי תעשייה. במסגרת הקמת הפארק יוכשרו ארבעה מבנים אשר יותאמו לדרישות השוכרים. עלות ההשקעה בפרויקט זה מוערכת ב־60 מיליון שקל. לדברי מישאל יצחקי, מנכ"ל הקבוצה, החברה נמצאת כיום בכמה משאים ומתנים עם מפעלים מתחומי מוצרי הקוסמטיקה, המזון ואביזרי האינסטלציה. המתחם ייבנה באזור עדיפות לאומית א' שזוכה להטבות משמעותיות במיסוי ולמענקים של משרד התמ"ת.

 

במקביל מתכננת החברה להרחיב את מתחמי התעשייה בקיבוץ משמרות ובקיבוץ גזר. פארק תעשייה משמרות נמצא בבעלותה של חברת יצחקי ובנוי על שטח של כ־130 דונם, וכולל כ־50 אלף מ"ר בנויים שעליהם יוקמו 25 אלף מ"ר נוספים בשלוש השנים הקרובות בהשקעה של 70 מיליון שקל. בקיבוץ גזר מדובר בפארק שחלקו פרטי וחלקו של הקיבוץ בשטח של כ־30 אלף מ"ר, ובכוונת החברה להקים 50 אלף מ"ר נוספים עד סוף 2015 בהשקעה של 150 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x