$
חדשות נדל

אחרי חמש שנים בוועדות התכנון: הופקדה תוכנית מתחם "דפנה" בתל אביב

לפי התוכנית שהוגשה להתנגדויות, יפונו 470 יחידות דיור וייבנו 1,434 דירות חדשות במקומן, כולל 200 יחידות דיור להשכרה

עינת פז-פרנקל 11:2627.05.13
אחרי למעלה מחמש שנים שתוכנית מתחם דפנה בתל אביב מתגלגלת בוועדות התכנון, אישרה הבוקר (ב') ועדת התכנון המחוזית-תל אביב את התכנית להפקדה, וניתנו 60 יום להגיש התנגדויות.

 

הוועדה אישרה תוכנית לפינויין של 470 יחידות דיור, ובניית עד 1,434 דירות חדשות במקומן, כולל 200 יחידות דיור להשכרה בשטח של 65 מ"ר, כאשר 20% מהדירות במתחם כולו יהיו קטנות מ-75 מ"ר.

 

המתחם כולל את הרחובות דפנה, ארלוזרוב, דרך נמיר, ושאול המלך בתל אביב. שטח הבנייה במתחם יסתכם ב-145 אלף מ"ר, ובנוסף 13 אלף מ"ר למבני ציבור, ו-1,750 מ"ר למסחר על דרך נמיר.

 

מתחם דפנה בתל אביב מתחם דפנה בתל אביב צילום: עמית שעל

 

שטחי המסחר, התעסוקה והמלונאות לא יעלו על 15% משטחי התוכנית, כך הוחלט בדיון היום. היחס של יחידות הדיור לא יעלה על 1:3, כלומר סך כל יחידות הדיור החדשות לא יוכל לעלות על פי שלושה ממספר הדירות הקיים במתחם כיום - כ- 470.

 

אדריכל התוכנית, אבנר ישר, ומנהלת הפרויקט מטעם עיריית תל אביב, האדריכלית גלי דולב, שותפה מנהלת בחברת ניהול הפרויקטים וקסמן גוברין גבע, הציגו את תוכניות הבנייה במקום. לפי התוכנית, במתחם ייבנו חמישה מגדלים בני 25 קומות, ומגדל אחד, על רחוב ארלוזרוב, בגובה 30 קומות. נוסף לכך, ייבנו עוד שישה מבנים מרקמיים בני 8-6 קומות. כמו כן, תוקם שדרת חנויות על דרך נמיר.

 

מהנדס העיר תל אביב: "תוכנית מצוינת"

 

מהנדס עיריית תל אביב, עודד גבולי, שנכח בישיבת הוועדה המחוזית היום, אמר כי מדובר ב"תוכנית מצוינת במקום הנכון ובזמן הנכון. וזאת, לנוכח המצב העגום של מספר יחידות הדיור בתכנון לקראת המאה הבאה. צריך לחשוב קדימה".

 

לתוכנית התנגדו בעבר תושבי שכונת הקצינים הסמוכה - שכונת וילות יוקרתית המתאפיינת בבנייה נמוכה. חברת נווה גד -  מקבוצת נכסים ובניין שבשליטת נוחי דנקנר, אוספת זה כמה שנים חתימות מדיירי המתחם על מנת להגיע לרוב הנדרש - יותר משני שליש מבעלי הדירות - ולבנות את הפרויקט. עו"ד ענת בירן, שמייצגת את נווה גד, נכחה בדיון, אך סירבה לפניית "כלכליסט" לחשוף כמה חתימות הושגו עד כה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x