$
חדשות נדל

אושר במחוזית: 350 יחידות דיור ייבנו על שטח אולפני הרצליה

התוכנית ממליצה על שימור בית קלאוזנר שהיה שייך למרגוט קלאוזנר שהקימה את האולפנים ביחד עם בעלה בשנת 1949

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז תל אביב במשרד הפנים, אישרה להפקדה היום (ג') את התוכנית להקמת שכונת מגורים במתחם אולפני הרצליה. התכנית משתרעת על פני 45 דונם בלב שכונת נווה ישראל מדרום לרחוב הרב קוק, ממזרח ומצפון לרחוב בר כוכבא וממערב לשדרות בן גוריון בעיר הרצליה.

התוכנית מציעה הריסת המבנים הקיימים המשמשים כיום כאולפנים ומשרדים של חברות הפקה שונות. על הקרקע מתוכננת שכונת מגורים בהיקף של 350 יחידות דיור בבניינים בני 15 קומות, פארק בשטח 7 דונם ומבני ציבור.

 

מתחם אולפני הרצליה מתחם אולפני הרצליה צילום: עמית שעל

 

התוכנית ממליצה על שימור בית קלאוזנר שהיה שייך למרגוט קלאוזנר שהקימה את האולפנים ביחד עם בעלה בשנת 1949. ביתה של קלאוזנר שימש במהלך השנים האחרונות חברות הפקה שונות ובשלב מסוים אף הוסב לאולפן. כיום הוא משמש את חברת "קשת".

 

התוכנית כוללת גם את סלילתו של כביש שעובר דרך שטח האולפנים וממשיך את רחוב קסם הקיים ברוחב 12 מטר ורצועה ירוקה בשטח של 3 מטרים מכל צד. נכון להיום הכביש ייכנס לשכונה ולא יתחבר לעורקי תחבורה מהצד השני, אך התוכנית שומרת אופציה להתחברות עתידית. התוכנית מחייבת את היזמים, חברת אפריקה ישראל, בהכנת תיק תיעוד לכל המתחם והכנת סקר היסטורי הבודק בין השאר את זיהום הקרקע.

 

אפריקה ישראל רכשה את הקרקע בעסקת קומבינציה מחברת תיא תקשורת של עמי גניגר בשנת 2008. על פי דיווח של אפריקה ישראל לבורסה בפברואר 2008 תיא תקשורת תקבל 43.5% מהתמורות כל עוד המחיר למ"ר לא יעלה על 11.5 אלף שקל. מעל למחיר זה התמורה תהיה 60%.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x