$
חדשות נדל"ן

חברת גיא ודורון לוי רכשו קרקע נוספת באם המושבות ב-12 מיליון שקל

החברה רכשה קרקע להקמת 32 דירות בשכונה. מוכרי הקרקע ייהנו מהנחה משמעותית במס השבח, רגע לפני סיומה של הוראת השעה שפרסמה הממשלה הקודמת, שמטרתה הייתה עידוד בעלי קרקעות לשחרר אותן לבנייה

חברת גיא ודורון לוי מדווחת היום (א') על רכישת קרקע פרטית בשטח 1.2 דונם בשכונת אם המושבות בפתח תקווה. הקרקע הממוקמת בין הרחובות משה סנה וראשון לציון מיועדת לבניית בניין בן 10 קומות ובו 32 יחידות דיור והיא נמכרה ב-12 מיליון שקל מבעלים פרטיים.
לדברי דורון לוי, מנכ"ל ובעלים משותף בחברה, מדובר בקרקע שהייתה בבעלות שתי אחיות מבוגרות שהחליטו לנצל את הימים האחרונים לפני סיומה של הוראת השעה שעליה הכריזה הממשלה הקודמת ולפיה כל המוכר קרקע פרטית המיועדת לבנייה למגורים יזכה להנחה של עד 20% בבואו לשלם מס שבח. לוי מסביר כי מכיוון שהקרקע נרכשה על ידי האחיות כקרקע חקלאית ששווייה היה כמעט אפסי, מס השבח שהיו נדרשות לשלם במצב רגיל היה עולה על 40% ולכן מדובר בחיסכון של מיליוני שקלים עבורן.

 

דורון לוי. חיסכון של מיליוני שקלים עבור המוכרות דורון לוי. חיסכון של מיליוני שקלים עבור המוכרות צילום: רפי קורן&יגאל סלבין

 

מחיר הקרקע ששילמה החברה משקף מחיר של כ-365 אלף שקל לקרקע לכל יחידת דיור. לוי מציין כי על סכום זה נדרשת החברה להוצאה של כמיליון שקל נוספים עבור פינוי פסולת ובנוסף לפיתוח יגיע מחיר הקרקע לכל יחידה לכ-480 אלף שקל.

 

בפרויקט יבנו דירות בנות 5-6 חדרים וכן דופלקסים. מחירי הדירות צפויים לעמוד על כ-1.6 מיליון שקל לדירות 5 חדרים ועל כ-1.7 מיליון שקל לדירות 6 חדרים. לדברי לוי, למרות שבשנים האחרונות היקפי הבנייה בשכונה גבוהים מאוד, הביקושים לדירות נותרו קשיחים. "אנחנו כבר בנינו כ-350 דירות בשכונה וזיהינו שיש עדין ביקושים. הסיבה לכך היא כי המחירים נותרו נמוכים בהשוואה לערים העוטפות את תל אביב כמו רמת גן, גבעתיים והרצלייה", מסר לוי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x