$
חדשות נדל"ן

פסגות רכשה בניין משרדים בבאר שבע ב-100 מיליון שקל

הבניין נרכש מחברת קרסו נדל"ן ויושכר למשרד המשפטים ולמשטרה. הוא מצוי כיום בשלבי בנייה והאכלוס מתוכנן ל-2014

חברת קרסו נדל"ן הודיעה היום (א') על מכירת בניין משרדים לבית ההשקעות פסגות תמורת כ-100 מיליון שקל. מדובר בבניין שנמצא כיום בהליכי בנייה הממוקם במרכז העסקים של העיר, בפינת הרחובות בן צבי וקרן היסוד, בסמוך לבית המשפט, תחנת הרכבת והתחנה המרכזית.

קרסו נדל"ן רכשה את הקרקע בשטח 2.1 דונם לפני חמש שנים מקופת חולים מכבי. בתוכנית המקורית תוכננה חניה תת-קרקעית לבניין, אך בעקבות שינוי התב"ע (תוכנית בניין עיר) יועלו החניות מעל לפני השטח. הפרויקט הסופי יכלול קומת קרקע מסחרית בשטח 800 מ"ר, שלוש קומות חניה עיליות ל-173 רכבים ושמונה קומות בהיקף של כ-8,500 מ"ר.

 

לדברי דן פרנס, מנכ"ל חברת קרסו נדל"ן, הסיבה לשינוי בתב"ע נבע משני שיקולים: האחד הוא ריבוי הקברים העתיקים בלב העיר שגילויים עשוי לתקוע פרוייקט, והרצון לבנות את הפרויקט בשלבים. פרנס מסביר כי החברה לא היתה מעוניינת לבנות את כל הפרויקט ורק אז לחפש שוכר, ואחד התרחישים שנערכה אליהם היה בניית קומה מסחרית וקומת חניה אחת מעליה ועצירת הבנייה עד שימצא שוכר.

 

"צריך להיות זהירים בבאר שבע בתחום הנדל"ן המניב למשרדים. בסך הכל אין ביקושים חזקים באופן קבוע ולכן צריך למצוא את ההזדמנות. מהסיבה הזו החלטנו להעלות מרתפים אל מעל הקרקע כדי שאפשר יהיה לממש את הפרויקט בשלבים", אמר.

 

באר שבע. "צריך להיות זהירים בתחום הנדל"ן המניב למשרדים" באר שבע. "צריך להיות זהירים בתחום הנדל"ן המניב למשרדים" צילום: מאיר אזולאי

 

במקביל לכללי הזהירות שבהן נקטה החברה היא ניגשה למכרז שפרסם מינהל הדיור הממשלתי. המינהל חיפש בניין משרדים כדי לשכן בהם את משרד המשפטים ומשטרת ישראל בבאר שבע. דמי השכירות שהציעה החברה במכרז עמדו על כ-50 שקל למ"ר והיא זכתה בו לתקופה של 20-15 שנים. לדברי פרנס, קרסו נדל"ן תמשיך לקדם את הפרויקט ותהיה אחראית עליו עד לשלב האכלוס המתוכנן ביוני 2014, ורק אז תתממש העסקה עם פסגות.

 

את העסקה הוביל דודי דניאל, מנהל תחום הנדל"ן בפסגות גמל ופנסיה. עורכי הדין דני הרינג ואורן ארדמן ממשרד שטיינמץ הרינג גורמן ייצגו בעסקה את קרסו נדל"ן.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x