$
חדשות נדל"ן

המלון הראשון בחוף חדרה של אספן גרופ יוצא לדרך

החברה קיבלה אור ירוק מעיריית חדרה להמשך הבנייה בקרקע הסמוכה לכפר הים. בתוכנית מלון בריאות בן 180 סוויטות ב-23 קומות

חברת אספן גרופ יוצאת לבניית המלון הראשון שיבנה בעיר חדרה, כך נודע ל"כלכליסט". ההשקעה בבניית המלון מוערכת בכ-60 מיליון שקל.

 

החברה קיבלה היום את היתר הבנייה לפרויקט לפיו יבנו 180 סוויטות ב-23 קומות על קו החוף של חדרה בין שכונת אולגה לתחנת הכוח חדרה בסמוך לפרויקט כפר הים, גם הוא בבעלות אספן. הפרויקט כולל אולם אירועים וכנסים בשטח 1,000 מ"ר וכן בריכה חיצונית ופנימית וספא שבנייתם הושלמה וישמשו את תושבי כפר הים והמלון.

 

בניית המלון החלה לפני 10 שנים ונתקעה מסיבות שונות, בין היתר הרווחיות הכלכלית בתחום התיירות בחדרה שהייתה מוטלת בספק. לדברי מנכ"ל אספן, אילן גיפמן, כיום ישנו פיתוח מאסיבי באזור החוף והחלטה אסטרטגית של ראש עיריית חדרה לפתח אותה כעיר תיירות והחברה החליטה כי בשלו התנאים לצאת לדרך ולהשלים את בניית המלון והגישה בקשה חדשה להיתר.

 

הדמיית המלון בכפר הים הדמיית המלון בכפר הים

 

"העירייה והמשרד לאיכות הסביבה השקיעו כ-7 מיליון שקל בפיתוח נחל חדרה. לפני כשנה פורסמה תוכנית מתאר

שנקראת רובע עיר ימיים לפיה יש תוכנית להקמת 1,400 חדרי מלון בצפון-מערב חדרה. התוכנית הזו כוללת בנייה של טיילת באורך 2.5 ק"ג וכ-2000 דונם. בניית המקטע הראשון החלה בהשקעה של 10 מיליון שקל", אמר גיפמן.

 

לדבריו, למרות ההשקעה הרבה מדובר עדין בסיכון יזמי וכי אספן ושותפיה בפרויקט, קבוצת אמירי זיכרון (מחזיקה 50%), מנהלות כיום מגעים מול משרד התיירות להכרה בחדרה כאזור פיתוח א' כפי שהכירו בחיפה ובנתניה.

 

גיפמן מוסיף כי כיום מתנהל משא ומתן מתקדם עם חברות ישראליות ובינלאומיות בנוגע לניהול המלון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x