$
חדשות נדל

הישג לעותרים: ארסוף תאלץ לאפשר גישה לחוף לכל דורש

כך לפי ביהמ"ש המחוזי מרכז. התביעה הוגשה בעקבות סירוב השומרים ביישוב לאפשר לחולת סרטן המתקשה ללכת, לגשת אל החוף דרך היישוב

דותן לוי 18:4725.02.13

היישוב ארסוף, המשויך למועצה המקומית חוף השרון, יפתח את שעריו לכל דורש, כך קבע אתמול (א') בית המשפט המחוזי מרכז במסגרת הסדר שנקבע מול התובעים עו"ד גיא אופיר וכרמי טופז שוורץ.

עו"ד אופיר החל לבחון את נושא הגישה ליישוב לאחר שביקש להיכנס אליו בדרכו אל חוף הים וגילה כי בניגוד לחוק מתבצעת "סלקציה" בכניסה ליישוב אשר אינה מאפשרת לכל אדם להיכנס אליו. זאת למרות שמדובר בקרקעות ציבוריות. במקרה אחר ביקשה ידידתו כרמי טופז שוורץ, שהינה חולת סרטן, להיכנס ליישוב על מנת לנפוש בחוף הים הקרוב כשהיא מלווה בבעלה וגם לאחר שהסבירו לשומר בכניסה כי היא מתקשה לצעוד, היא נתקלה בסירוב.

 

היישוב ארסוף היישוב ארסוף צילום: צביקה טישלר

 

אופיר גילה כי לגדר ההיקפית ולשער היישוב כלל אין היתרי בנייה והוא החל לפנות במכתבים לועדה לתכנון ובנייה. בהמשך, במשך כשנה וחצי, שלח שבעה מכתבים אשר לטענתו לא נענו כראוי ורק לאחרונה נודע לו כי הוגשה בקשה להיתר בדיעבד לשער ולגדר ללא תאריך.

 

בהתאם להסכם בין הצדדים, האחריות על הגישה ליישוב תיכנס כסעיף המחייב את היישוב בהיתר הבנייה שניתן לו. עו"ד גרנס, שייצג את הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, התחייב כי כל תלונה שתועבר תטופל בהתאם לחוק התכנון והבנייה.

 

מדובר בבשורה אמיתית הנוגעת לגישה לחופי הים התיכון ולנעילת יישובים המוקמים על אדמות ציבור הסמוכות לחוף הים. עם זאת מדובר באחת הפעמים הבודדות בהן מי שטיפל בנושא הגישה לחוף הים הינו אדם פרטי (עו"ד במקרה זה) אשר אינו משויך לאחד מהגופים הירוקים. בתוך כך, יישובים רבים, ובניהם קיבוצים בצפון ויישובים לחופי הכנרת, עדיין אינם מאפשרים גישה למרחק של קילומטרים לאורך החופים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x