$
נדל"ן

"עמי פדרמן הטעה אותי ומכר לי דירה קטנה יותר משהבטיח"

צבי בורוביץ טוען בתביעה לביהמ"ש כי דירה שנמכרה לו במגדל המלך דוד בתל אביב היתה קטנה ב־8% מכפי שציפה

זוהר שחר לוי 08:1720.01.13

איש העסקים צבי בורוביץ - אחיהם של בעלי השליטה באל על איזי ודדי בורוביץ - טוען כי עמי פדרמן, נשיא התאחדות המלונות ומבעלי רשת מלונות דן, הטעה אותו, כשמכר לו דירת יוקרה במגדל המלך דוד בתל אביב. 

לפני מספר ימים הגיש בורוביץ תביעה לפיצוי של שני מיליון שקל נגד רשת מלונות דן וכן נגד שלוש חברות שבשליטתה: מגדלי דן שותפות מוגבלת, רגעי קסם בע"מ וש.א.י שירותי אירוח ישראליים בע"מ, האחראית על ניהול המגדל. בורוביץ טוען כי הדירה שרכש היתה קטנה ב־8% מכפי שהובטח לו, וכי במשך השנים חויב בתשלום דמי ניהול גבוהים מדי. בורוביץ דורש פיצוי של 2 מיליון שקל.

 

מגדל דוד המלך בתל אביב מגדל דוד המלך בתל אביב צילום: עמית שעל

 

על פי התביעה, שהוגשה באמצעות עוה"ד אבירן אביב ויעקב שטיינמץ, הדירה נרכשה על ידי בורוביץ ורעייתו המנוחה ב־1991 תמורת 1.4 מיליון שקל. לטענת בורוביץ, עוד בטרם נחתמה המכירה הבטיח לו פדרמן, שהובא כדי לשכנעו לסגור את העסקה, דירה בשטח של 205 מ"ר. בפועל, נטען, ב־2011 התברר כי שטח הדירה הנו 189 מ"ר בלבד. הממצא עלה בעקבות מדידה שבוצעה על ידי הרשת, על רקע רצונה לרשום את הבניין כמשותף.

 

חברת מלונות דן בתגובה: "ב־1994 נמסרה הדירה לתובע, בעוד שפנייה ראשונה לפיצוי בנושא נעשתה רק בסוף 2012. התביעה טרם נתקבלה. לכשתתקבל, נלמד אותה ונגיב בהתאם. פעלנו ונמשיך לפעול על פי החוק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x