$
חדשות נדל"ן

התנגדות השכנים נדחתה: הפינוי בינוי ברחוב רקנאטי בת"א אושר

בית המשפט דחה את התנגדות השכנים לפרויקט, שיכלול שלושה מגדלים בני 17 קומות ו-198 יחידות דיור

שי פאוזנר 16:4409.12.12

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את העתירה המנהלית שהגישו השכנים בבניינים סמוכים נגד פרויקט פינוי בינוי ברחוב רקנאטי שבצפון תל אביב. בכך נסללה הדרך לפרויקט במסגרתו ייבנו 198 יחידות דיור בשלושה מגדלים בני 17 קומות כל אחד.

מדובר בפרויקט פינוי בינוי שהובל על ידי הדיירים עוד משנת 2004 ויבוצע על ידי חברת אשדר. הוא זכה לברכת הוועדה המקומית בתחילת הדרך, אך מאז ידע עיכובים שונים.

 

רקנאטי. יוקמו 198 דירות רקנאטי. יוקמו 198 דירות צילום: עמית שעל

 

במסגרת הפרויקט ייהרסו 6 בתים משותפים בני ארבע קומות משנת ה-70, ויוקמו שלושה מגדלים של 17 קומות עם 198 דירות, 27 מהן בנות 3 חדרים. במקור תוכנן הפרויקט להכיל 300 יחידות דיור, אלא שאז, בעקבות לחצים מצד השכנים, נסוגה הוועדה המקומית ודחתה את התוכנית לחלוטין, אף שאנשי התכנון בעיריה תמכו בפרויקט.

 

הדיירים פנו לוועדה המחוזית שאישרה את הפרויקט, אך הורידה את מספר יחידות הדיור ל-180 וחייבה כי 40 מהדירות יהיו בנות השגה.

 

בעקבות החלטת הוועדה המחוזית לאשר את התוכנית, הגישו השכנים בבניינים סמוכים עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי לעניינים מנהליים וזה דחה את העתירה והטיל עליהם הוצאות בסך 50 אלף שקל.

 

עו"ד מירה בורנשטיין, ממשרד עו"ד הרטבי, בורנשטיין, בסון, שמלווה את הדיירים מאז 2002, אומרת שהחלטת הוועדה המחוזית להקטין את הפרויקט "אינה נכונה מבחינה אורבנית שכן אין סיבה שלא לבנות יותר דירות בשכונה כזו בשעה שאין די דירות בארץ". בורנשטיין מזכירה כי מאז החל תכנון הפרויקט התחלפו ארבעה מהנדסי ערים בעיריית ת"א. ואף שכל הגורמים המקצועיים בעיריה אישרו אותו, היה צורך בעקיפת הוועדה המקומית ולהמתין 12 שנים לאישורו הסופי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x