שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

"רציתי להקטין שיעור הדיירים שצריך לאישור פינוי בינוי - ומשרד המשפטים חסם אותי"

כך אמר השר אטיאס בוועידה השנתית למינוף ערים והוסיף: "ההתעקשות של ראשי ערים לבנות דירות גדולות גורמת לבעיות בהתפתחות הערים ובעיקר במצבם של אלה שזקוקים לדירות"

שי פאוזנר 10:2826.11.12

"כשיש בנייה חדשה יש פרנסה. ערים שבהן יש בנייה רבה, מתקדמות ונהנות מתקציבים גדולים של פיתוח ואחרים. לצערי, יש לא מעט ראשי ערים שלא חושבים כך. ערים כמו יבנה, ראש העין, לוד, למשל הן ערים שרק בנייה תשנה את תפיסת העולם לגביהן", אומר שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס בוועידה השנתית למינוף ערים, בבנייני האומה בירושלים.

אטיאס הוסיף, "ההתעקשות של ראשי ערים לבנות דירות גדולות היא אחת הסיבות שמניעות בעיות בהתפתחות הערים ובעיקר במצבם של אלה שזקוקים לדירות. הגיע הזמן לתת לבנות דירות קטנות".

 

שר השיכון אריאל אטיאס שר השיכון אריאל אטיאס צילום: אוראל כהן

 

השר אמר שמשרד המשפטים חסם ניסיון להגדיל עוד יותר את היכולת להעביר בתוך בניינים את האישור של פינוי בינוי. "רציתי יותר ולא קבלתי. עכשיו זה 60% מהבניין שצריך לתת הסכמתו לפרויקט. אם היה יותר, היה יכול להיות שינו יגדול יותר בתחום הזה".

 

"בתחום שלי, השיכון, שהוא תחום מורכב, יש לפעול מול כל הרשויות ולעיתים הקושי הוא בקישור ביניהן", אמר השר והוסיף, "בשנים האחרונות הצלחנו לקדם בנייה בהיקפים שלא נראו פה שנים ארוכות. אמנם השנה קצת יותר קשה בגלל בעיות תקציב, אבל אנחנו פועלים כדי לעמוד בדרישות הממשלה".

 

אטיאס התייחס לקולות הקוראים בימים האחרונים לקדם בנייה בתוכנית התמ"א 38 של ממ"דים. "חשבו פה שקורי העכביש של החמאס יפגעו בנו אנושות ולא נוכל לעמוד בפני טילים. אבל ההגנה על אזרחים הוכיחה שלא כך הוא. בחמאס אמנם מתהדרים בהצלחה אבל האמת היא שהפגיעה היתה אחרת ממה שציפו". השר אמר, "הממד"ים גרמו לכך שדירות שוות יותר. תמ"א 38 פתאום מקבלת התייחסות שונה וזה דבר שתלוי בראשי הרשיות. אנחנו פעלנו כדי להוסיף קומות בתמ"א זה מוסיף אוכלוסיה חזקה יותר לכל אזור בו זה יקרה וזה עושה טוב וצריך לקדם את זה". גם על פינוי בינוי אמר השר, "כי ראשי רשויות מקומיות צריכים לפעול לקדם מיידית. זהו הסיכוי הכלכלי היחיד לשנות את חייהם של משפחות חלשות. אנחנו תרמנו את חלקנו במינהל מקרקעי ישראל כיש לקדם את זה. בכל מקום שבו קרקע של המדינה היא תוכל להתקבל ללא מכרז כתמריץ כלכלי כחלק מהפרויקט של פינוי ביוני הצמוד אליה".

 

לדבריו, "אנחנו לא בעולם אוטופי עם קרקע חלקה. אנחנו צריכים לחשוב על האנשים שגרים בשכונות הקיימות. זה מביא ממ"דים, בטחון כלכלי ושינוי חברתי".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x