$
חדשות נדל"ן

קבוצת אביב בונה על תושבי רמת אביב: נכנסת לתחום חיזוק המבנים

היעד הראשוני של הקבוצה הוא שכונת רמת אביב הירוקה בת"א; דפנה הרלב מנכ"ל הקבוצה: "בניגוד למרבית היזמים הפועלים בראיית הבניין הבודד נציג תוכנית תמ"א לרמת השכונה כולה"

אריאל נוי 18:2413.11.12

תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה, תמ"א 38, הופכת ליעד אטרקטיבי עבור חברות נדל"ן. הפעם זו קבוצת אביב בראשות דורון אביב ודפנה הרלב שנכנסת לתחום התמ"א 38 עם היזם מולי איל. במסגרת שיתוף הפעולה תקים אביב בשיתוף איל חברה בת תחת השם "אביב איל" אשר תעסוק רק בייזום תמ"א 38.

 

במסיבת עיתונאים בה הוצגה החברה החדשה, הצהירה הרלב שהפעילות תתמקד בתחילה בשכונת רמת אביב הירוקה והיא מתעתדת להיות ממימושי תמ"א 38 הגדולים בישראל.

 

הדמייה של בניין אחרי תמ"א 38 הדמייה של בניין אחרי תמ"א 38 הדמיה: מירב טויג

 

הרלב הסבירה ל"כלכליסט", כי בניגוד למרבית, היזמים, הפועלים בד"כ בראיית הבניין הבודד - התפיסה המובילה את החברה בפעילותה הינה הצגת תוכנית תמ"א ברמת השכונה כולה. "אנחנו בקשר רציף עם ועד השכונה, עם עיריית תל אביב ואנחנו מנהלים פגישות אינטנסיביות עם דיירי הבניינים", אמרה הרלב.

 

בקבוצה מתכוונים לפנות אל דיירים מ-80 בניינים, כשבכל בניין מתכננת החברה תוספת של 6-12 דירות ובסך הכל עתידות להתווסף כ-720 יחידות דיור בשכונה לצד כ-2,000 מקומות חנייה עתידיים. "אין לנו עוד חתימות של דיירים, רק נכנסנו לשוק לפני חודש וחצי, על מנת להצליח, צריך להיות מעין פסיכולוג, כדי להסביר לדיירים מה אנחנו מתכוונים לעשות וכמה הם אלה שיהיו המרוויחים הגדולים"

 

לפי הערכות החברה, מחיר דירה ממוצע בשכונה עומד כיום על כ-1.7 מיליון שקל, כשלאחר ביצוע תוכנית התמ"א יעלה המחיר בכ-700 אלף שקל עד מיליון שקל. מחיר שכר דירה ממוצע עומד כיום על כ-4,500 שקל ולפי הערכות הוא יעלה לכ-6,500 שקל לאחר ביצוע התוכנית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x