שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

בלי אישורים: החלה הבנייה של האצטדיון החדש ברחובות

משרדי הממשלה טרם העניקו את מלוא האישורים הנדרשים להקמת האצטדיון החדש של רחובות, אבל לעירייה זה לא מפריע. תושבי השכונה החדשה הצמודה למתחם עתרו נגדה. העירייה: "כל ההיתרים ניתנו"

אריאל נוי 07:3401.11.12

עיריית רחובות והוועדה המקומית לתכנון ולבנייה אישרו את הקמת אצטדיון הכדורגל העירוני מבלי שקיבלו אישור ממשרדי הממשלה הרלבנטיים. כך עולה מתשובות שהעבירו משרד הפנים, המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות לפניית תושבי רחובות הצעירה בשכונת וייסגל, שם אמור לקום האצטדיון. התשובה הגיעה לידי "כלכליסט".  

 

לפני כחודשיים עתרו 90 מתושבי רחובות הצעירה לביהמ"ש המחוזי מרכז בבקשה לפסוק כי העירייה והוועדה המקומית אינן מורשות להקים אצטדיון במתחם. העותרים מבקשים מבית המשפט להורה להם או לוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה לבטל את האישור. שלושת משרדי הממשלה כתבו בתשובתם שלא אישרו את הקמת האצטדיון. המשרד להגנת הסביבה כתב כי "תוכנית האצטדיון לא הועברה לבדיקה ומתן חוות דעת, ולא ידוע לנו אם בוצעו בדיקות מקדימות לבחינת השפעות סביבתיות של האצטדיון על שכונות המגורים". במשרד הבריאות נפת רחובות כתבו כי "התקבל מענה שאינו מספק אותנו מבחינה מקצועית". במשרד הפנים כתבו כי "הנושא נמצא בבדיקות מפקח היחידה לפיקוח על הבנייה במחוז מרכז".

 

השטח עליו ייבנה  אצטדיון רחובות השטח עליו ייבנה אצטדיון רחובות צילום: אוראל כהן

 

עו"ד עפר שפיר שמייצג את התושבים אמר ל"כלכליסט" כי "הוועדה המחוזית לא היתה מעורבת בהחלטה על הקמת האצטדיון, והתושבים לא ראו שום פרוטוקול בנושא. מי שאישרו את ההקמה היו ועדת המשנה ורשות הרישוי, ואלו גופים של העירייה".

 

האצטדיון אמור לקום על כ־20 דונם, ויכיל בתחילה 2,500 מושבים ובהמשך יורחב לכ־5,000 מקומות בנוסף לקומה תפעולית, מזנון וחדרי הלבשה. התכנון המקורי היה להקים את האצטדיון בשכונת רחובות ההולנדית, אך בעקבות מאבק שניהלו תושבי השכונה, שמחירי הדירות בה זינקו בשנתיים האחרונות, הוחלט להעתיק את בניית האצטדיון.

 

לעתירה שהגישו התושבים מצורף פרוטוקול דיון שהתקיים בעירייה במאי 2009, ובמהלכו הציג מהנדס העירייה הקודם ישראל בן ישראל שתי חלופות למיקום האצטדיון: מתחם הספורטק בצמוד לשכונת רחובות ההולנדית ומתחם רחובות הצעירה. העתירה כוללת גם ציטוט של ראש עיריית רחובות רחמים מלול מתוך דיון בוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, שבו הוא מתאר כי היה נתון ללחצים פוליטיים שהביאו אותו להחלטה להעתיק את האצטדיון. "אני רוצה להזכיר לכם שלפני כשנתיים־שלוש היתה לנו תוכנית לבנות את האצטדיון ברחובות ההולנדית, ואז פנו אליי כמעט כל חברי המועצה כדי שאשנה את דעתי, ואף שדעתי לא היתה נוחה מכך זה היה לפני מערכת הבחירות", אמר מלול.

 

בעיריית רחובות אישרו כי החלו בביצוע עבודות להקמת האצטדיון בשטח המיועד לכך בתב"ע. בעיריה אמרו כי "האצטדיון מוקם בהיתרים הנדרשים התואמים את הוראות התוכנית המפורטות, והעבודות החלו רק לאחר בחינת שש חלופות שונות בשיתוף הוועדה המחוזית, מתוכן שתיים בלבד זמינות לביצוע", ב־2009 התקבלה החלטה ראשונית אולם קמו לה מתנגדים רבים, ובהם נבחרי ציבור, תושבים ובעלי זכויות במגרש אחר. המיקום הנוכחי התקבל פה אחד בהחלטה שאושרה פעם נוספת בוועדת משנה". בעירייה לא השיבו לשאלות לגבי סוג האישורים שניתן לבניית האצטדיון שהתקבלו.

 

אצטדיון רחובות

שטח: 20 דונם

מקומות: 5,000

עלות: 25 מיליון שקל

ייעוד: 4 קבוצות כדורגל בליגת בוגרים ברחובות

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x