$
חדשות נדל"ן

הממשלה אישרה את הסכם פינוי שדה דב עד 2018

מתחם שדה דב משתרע על שטח של כ-1,300 דונם, כ-800 דונם מתוכם הם שטח צבאי. אטיאס: "המינהל יאיץ את התכנון שיכלול בפרויקט דירות קטנות ודיור בר השגה"

שי פאוזנר 13:2828.10.12

הממשלה אישרה הבוקר (א') את הסכם פינוי שדה דב. בכך מקבלת הממשלה את המלצות צוות ההיגוי הבין משרדי שיזמו שר השיכון אריאל אטיאס ושר התחבורה ישראל כץ לפינוי השדה הת אביבי והעברת הפעילות בו לשטח ששימש את בסיס חיל האוויר שפונה מנתב"ג. 

 

מתחם שדה דב משתרע על שטח של כ-1,300 דונם, כ-800 דונם מתוכם הם שטח צבאי.

 

"מדובר בעתודות הקרקע הגדולה ביותר באזור גוש דן שתשמש לבניית אלפי יחידות דיור לטובת הזוגות הצעירים", אמר השר אטיאס. לדבריו, בכוונת המינהל להאיץ את התכנון ולכלול בפרויקט דירות קטנות ודיור בר השגה.

 

שדה דב (ארכיון) שדה דב (ארכיון) צילום: עמית שעל

 

הוא הוסיף, "אני מתכוון לאשר בפרויקט אחוזי בנייה גבוהים לטובת יחידות דיור להשכרה לטווח ארוך והשכרה מפוקחת בהתאם להחלטות האחרונות של מועצת רשות מקרקעי ישראל".

 

לדברי אטיאס, לאחר ניסיונות חוזרים ונשנים במשך עשרות שנים, הפעם הכוונות יתממשו. "לשם כך הקמנו את צוות ההיגוי הבין משרדי שפעל במהירות וביעילות. כל הפעולות לפינוי שדה התעופה יסתיימו לא יאוחר מסוף שנת 2018, ובכוונתנו להקדים את המועד", הוא הוסיף.

 

אטיאס הנחה את מינהל מקרקעי ישראל בראשות בנצי ליברמן להיערך לתכנון הקרקע במתחם לטובת מגורים ביעילות, כדי לאפשר להקים במקום כ-12 אלף יחידות דיור ולהקל בכך על מצוקת הדיור הקיימת כיום בתל אביב, בעיקר בקרב הצעירים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x