שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

הדרך למעלה: אילת - שכונת שחמון

העלייה בביקוש לדירות בשכונה החדשה ביותר באילת הובילה לעליות מחירים בשנים האחרונות. רוב התושבים הם משפחות צעירות ותושבי חוץ

אריאל נוי 09:3125.10.12

לפני 15 שנה החלה לקום באילת שכונה חדשה, שכונת שחמון שקמה בדרום העיר, ליד ההרים. מה שמפריד בין השכונה לבין יתר חלקי העיר הוא ואדי שמחלק את אילת לשני חלקים: חלק צפוני וחלק דרומי. "הקמת השכונה העלתה את ערך הדירות בעיר ושינתה את צביון הנדל"ן שבה. היום אפשר לראות בשכונה פרויקטים שצצים מכל עבר", אומר עידן צליוק מאנגלו־סכסון אילת.

 

מחקר חדש של חברת MNA מחקרי נדל"ן על מחירי הדירות באילת וכמות העסקאות הממוצעת שבוצעה בעיר מצביע על עלייה של 5% בכמות הדירות באילת בין הרבעון השני של השנה לרבעון הראשון שלה. "בעוד שברבעון הראשון נמכרו בעיר 246 דירות, ברבעון השני עלה מספר הדירות שנמכרו כבר ל־256", אמר דני דניאל, מנכ"ל MNA מחקרי נדל"ן.

לדבריו, במקביל לעלייה שחלה בכמות הדירות שנמכרו באילת, חלה עלייה גם במחירי הדירות בעיר. מחירי הדירות עלו בכ־16% - מ־790 אלף שקל בממוצע לדירת 4 חדרים לכ־915 אלף שקל", אמר דניאל.

 

מגמה זו נתמכת גם בנתונים המופיעים באתר הנדל"ן של רשות המסים. מהאתר עולה למשל כי דירת קרקע של 3 חדרים ברחוב נחל רחם בעיר בשטח של 70 מ"ר נמכרה ביולי 2008 ב־520 אלף שקל. על פי האתר, בינואר 2011 נמכרה דירה באותו בניין ובאותה שכונה ב־630 אלף שקל, עלייה של 21%.

 

צליוק מדגיש כי העלייה במחירי הנדל"ן נגרמת בעיקר עקב התפתחותה של שכונת שחמון. בשכונה מתגוררים כ־20 אלף תושבים, בעיקר משפרי דיור מאילת ותושבי חוץ מצרפת ששוהים בעיר רק חלק מהשנה. "אפשר למצוא בשחמון משפחות צעירות בגילי ה־30 שכוללות תינוקות וילדים קטנים", אמר צליוק. "לצדן יש בשכונה גם לא מעט תושבי חוץ. אי אפשר להתעלם מכך שחלק מהדירות בשחמון נשארות ריקות לאורך השנה". מבחינת אופי הבנייה, מדובר בשכונה מעורבת הכוללת בתים בבנייה רוויה לצד בתים צמודי קרקע בחלקים שהוקצו ל"בנה ביתך".

 

בעקבות הביקוש לשכונה נבנו בה גני ילדים ובתי ספר, ולצדם כמה מרכזים מסחריים. "בסופו של דבר, להערכתי, מה שהביא לעליות המחירים בעיר הם הצרפתים שקנו פה דירות", אמר צליוק.

 

לדבריו, בעקבות ההשקעות האחרונות "היזמים והקבלנים משקיעים הרבה בפרויקטים חדשים ומעמידים את סטנדרט הבנייה בשכונה על רף גבוה. גם המחירים עולים בהתאם, והם צפויים לעלות עוד יותר בשנים הקרובות. כבר עכשיו אפשר לראות בשכונה דירת 4 חדרים במחיר של יותר מ־1.1 מיליון שקל".

 

 צילום: יוסי דוס סנטוס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x