שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

אור עקיבא: מהפכת נדל"ן בשכונת היובל

אישור תוכנית פינוי־בינוי של 1,700 יחידות דיור ובנייה מסיבית צפויים להפוך את שכונת היובל באור עקיבא למתחם למשפחות וזוגות צעירים, והמחירים באזור מגיבים בהתאם

אריאל נוי 08:4618.10.12

לאחר קצת יותר מעשור מאז שאור עקיבא הוכרזה כעיר ב־2001, שנת 2012 תוכרז כשנת מהפכת הנדל"ן ביישוב. בתחילת שנות התשעים הוקמו בעיר שכונות חדשות בעקבות גל העלייה המסיבי, מה שהביא גם לצמיחה של כ־40% במספר התושבים בעיר. בשנת 2012 מגיע ליישוב קהל של זוגות צעירים, משפחות ומשפרי דיור שיכולים לשלם החל במיליון שקל לדירת 4 חדרים.

 

בעיר הנמצאת בפאתי היישוב היוקרתי קיסריה, הכפילו את מספר התחלות הבנייה בחצי הראשון של שנת 2012, בהשוואה לשנת 2011 - כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. בשנת 2011 נבנו בעיר 259 יחידות דיור ואילו בחצי הראשון של שנת 2012 החלה בנייתן של 247 יחידות דיור. מדובר בתנופת בנייה המרוכזת ברובה בשכונת היובל בעיר. השכונה נבנית בימים אלה בחלקה הצפון־מערבי של אור עקיבא, ממזרח לכביש 4 ובסמיכות לפארק ירוק, ליישוב קיסריה ולחוף הים. במתחם הזה בונות כיום שורה של חברות בנייה, שבאופן יוצא דופן הקימו ועד פעולה משותף לקדם את שיווק יחידות הדיור הרבות שייבנו בו. בקבוצה נמצאות כיום החברות אשדר, לוינשטין, שתית וטרקלין שבונות יחד יותר מ־400 יחידות דיור מתוך כ־2,000 יחידות המתוכננות במתחם זה בשנים הקרובות.

 

הזינוק החד במחירי הדירות היה צפוי במידה מסוימת, בעקבות ההשקעה בחינוך בעיר ובעקבות הקמת המחלף לכביש 2 לפני כחמש שנים. לפי נתוני רשות המסים, בדצמבר 2006 נמכרה דירת 3 חדרים ברחוב הכרמל 17 בעיר, בקומת קרקע בבניין בן 3 קומות שנבנה בשנת 2000, במחיר של 575,375 אלף שקל. במאי 2011 נמכרה באותה קומה דירה ב־880 אלף שקל, עלייה של 52.5%.

 

 

עוד סימן למהפכת הנדל"ן ביישוב נרשם לפני כחודשיים, לאחר שהוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בחיפה, האחראית על התוכניות באור עקיבא, אישרה את קידום אחת מתוכניות פינוי־בינוי הגדולות עד היום בישראל והגדולה ביותר מחוץ לגוש דן אי פעם. התוכנית תבוצע בשטח של כ־102 דונם בשכונת שז"ר במערבה של אור עקיבא, בסמוך לכביש 2. התוכנית כוללת תוספת של כ־1,700 יחידות דיור לשכונה, בנוסף ל־352 יחידות הדיור הקיימות במקום.

 

שרון בן צבי, מנהלת השיווק בקבוצת חברת לוינשטין, אמרה ל"כלכליסט": "הבנייה באור עקיבא גרמה לתנועה ערה של רוכשים פוטנציאליים בעיר. האוכלוסיות הבולטות בקרב מחפשי דירות בה הם זוגות צעירים ובנים ממשיכים מקיסריה והסביבה, המתעניינים ברכישת דירה בעיר גדולה שבה יש נגישות נוחה לגוש דן". לדברי בן צבי, עיקר המשיכה לשכונה נוצר עקב העובדה שמדובר במתחם שמתפקד עצמאית, ובו יקבלו התושבים עם השלמת הבנייה את מכלול השירותים הנדרשים להם מבלי לצאת מהשכונה. התוכנית של השכונה כוללת בתי ספר, מתנ"סים, בתי קפה ומסעדות.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x