$
חדשות נדל"ן

בגלל החניות: חברי קבוצת רכישה ברמת גן יצאו מהפרויקט

יזם חדש יקים 43 חניות בעלות של 7.5 מיליון שקל וישווק את הפרויקט ברחוב ארלוזורוב 36 מחדש

דותן לוי 11:1720.09.12

שש שנים לאחר שפרויקט קבוצת הרכישה בארלוזרוב 36 ברמת גן נתקע בגלל אי־התאמה בין מספר הדירות והחניות שנבנו לזה שצוין בהיתר, מסתמן פתרון שיכשיר את הבניין לאכלוס. בימים האחרונים חתמה הוועדה המקומית ברמת גן על היתר שמאפשר ללמיר המקדמת את הפרויקט להסדיר את החניות ולהכין את

הבניין לאכלוס.

 

הפרויקט נחשב לסמל לארגון בעייתי של קבוצת רכישה. כשרכשו חברי הקבוצה את הבניין הוא היה מבנה באוהאוס ישן שכלל קומת מסחר ושתי קומות מגורים עם עשר דירות. התב"ע לבניין כללה את שיפוצו, וכן תוספת של שלוש קומות ו־34 דירות לסטודנטים ואנשי סגל אוניברסיטאי. על בסיס זה קיבלו חברי הקבוצה את ההיתר.

 

הבעיה נוצרה כשחברי הקבוצה חרגו מההיתר ובנו 40 דירות קטנות במקום 34 הדירות שאושרו להם. נוסף על כך, הבניין יועד לסטודנטים, אך לא נחתם הסכם שיבטיח כי הדירות אכן יושכרו לסטודנטים. בהתאם לייעוד הבניין אושר מספר נמוך של עשר חניות לפי יחס של 1:4 (חניה אחת לכל ארבע דירות) מתוך הנחה שהגוף האקדמי שיפרוס חסות על הבניין ידאג לכך שהשוכרים לא יגיעו עם רכב פרטי לבניין.

 

מאחר שלא נחתם הסכם עם גוף כלשהו, חששו השכנים כי המספר המועט של החניות בבניין לא יספיק ויגרום לעומס ברחוב. בעקבות התנגדות שהגישו, הפרויקט נתקע לזמן רב. לפני שנה וחצי נחתם הסכם אופציה בין בעלי הדירות ללמיר לרכישת הדירות בכ־500 אלף שקל לדירה. מימוש ההסכם הותנה בקבלת היתר חדש. בכוונת למיר לשקם את חזית הבניין ולהקים מתקן חניות בעלות של 7.5 מיליון שקל. דירות יימכרו ב־800 אלף שקל ומעלה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x