$
חדשות נדל"ן

אורן פלוטקין נכנס לפרויקט הפינוי-בינוי בנווה שרת: "אין כאלה מחירים באזור"

מטרופוליס, הנמצאת בין היתר בבעלות פלוטקין, רוכשת את חלקה של דירקט קפיטל בפרויקט הפינוי-בינוי שבתל אביב תמורת בכ-14 מיליון שקל. לדבריו, "מדובר בפרויקט ייחודי, במסגרתו ייבנו בבת אחת כל 450 יחידות הדיור"

שי פאוזנר 08:4614.09.12

מטרופוליס, שבבעלות החברות פלוטקין, אלייד ואלדר רוכשת את חלקה (כשליש) של דירקט קפיטל בפרויקט הפינוי-בינוי "גרין פארק" בנווה שרת שבתל אביב - תמורת כ-14 מיליון שקל. בכך תהפוך לשותפה של SGS ואלקטרה בפרויקט בו יוקמו שישה מגדלים בשכונה.

 

במסגרת העסקה, מטרופוליס משתלטת על דירקט ישראל - חברה בת של דירקט קפיטל המחזיקה בשליש מגרין פארק. על פי הדיווח של דירקט קפיטל לבורסה אתמול, היא מוכרת 85% ממניות החברה הבת שלה. ואולם בשיחה עם "כלכליסט" אומר אורן פלוטקין, מבעלי מטרופוליס, כי הוא מעריך שמטרופוליס תרכוש בסופו של דבר את כל מניות דירקט ישראל. לדבריו, "אנו מעדיפים פרויקטים אותם אנו יכולים לבצע לבדנו".

 

על פי מתווה העסקה, תשלם מטרופוליס 10.4 מיליון שקל עבור המניות בתוספת סכום השלמה, שייקבע בהתאם לתוצאות הפרויקט ולא יעלה על 3 מיליון שקל. סכום המימון ישמש כולו לצורך פרעון הלוואות הבעלים שהעמידה דירקט קפיטל לדירקט ישראל. עוד התחייבה מטרופוליס להעמיד לדירקט ישראל ערבות בנקאית שתשחרר פקדון של חצי מיליון שקל של דירקט קפיטל. מטרופוליס יוצגה על ידי עו"ד קובי סרוב ושי הוברמן ממשרד מ.פירון ושות'

 

600 מיליון שקל ב-6 מגדלים

 

במסגרת הפרויקט, יפונו 154 דיירים המתגוררים בבנייני רכבת ישנים ובמקומם יוקמו 450 יחידות דיור ב-6 מגדלים. הפרויקט שהקמתו תחל בקרוב ממוקם בסמוך לאזור התעסוקה והבילוי של רמת החייל, בקרבת הפארק המרכזי שיוקם בשכונה ובמרחק דקות הליכה מפארק הירקון. שיווק הפרויקט בהיקף מכירות של כ-600 מיליון שקל יחל אחרי סוכות.

 

 

נווה שרת. תנופת בנייה מורגשת בשכונה נווה שרת. תנופת בנייה מורגשת בשכונה צילום: רפי דלויה

 

בשיחה עם "כלכליסט" סיפר אתמול פלוטקין כי "מדובר בפרויקט ייחודי, במסגרתו ייבנו בבת אחת כל 450 יחידות הדיור. מתחם נווה שרת נמצא בחודשים האחרונים בתנופת בנייה, כניסת אוכלוסייה חזקה ושיפור התשתיות. מחירי הדירות בפרויקט צפויים להיות אטרקטיביים יחסית למחירי הדירות בצפון תל אביב". בקבוצה מעריכים כי מחירי הדירות במתחם ינוע בין מחיר של 1.7 מיליון שקל לדירת 3 חדרים ועד 2.3 מיליון שקל ל- 5 חדרים.

 

על הסיכון שבבנייה ומכירה מהירה כל כך של מספר רב כזה של דירות אמר לפלוטקין, "אנחנו מאמינים בפרויקט. מדובר במחירים שאין כמוהם באזור הזה". הוא הוסיף כי "זה מצב מיוחד שבו באותו מתחם כבר מבוצע פרויקט פינוי-בינוי גדול (פרויקט ME של החברות ש. מיכלסון שבבעלות יעקב אפיריון ואשלי שבבעלות אשר אלון) שבו כבר נמכרו רוב הדירות במהירות גדולה, ולכן קיבלנו חיזוק גם מהשטח על כך שלא מדובר בהימור מסוכן".

 

נולדה בשביל תמ"א

 

הכניסה של מטרופוליס לתחום הפינוי-בינוי הפתיעה את מי שעקב אחריה עד כה. מטרופוליס, שפעילותה נחשפה לראשונה ב"כלכליסט" בינואר השנה נולדה על ידי החלטת שלושת השותפות בה, משפחת פלוטקין, חברת אלדר וחברת אלייד, לבצע יחד פרויקטים של תמ"א 38 בהיקפים גדולים.

 

אלייד היא קבוצת השקעות במגוון גדול של תחומים. היא בעלת יבואנית פולקסווגן, אאודי, סיאט וסקודה, ופעילה כיזמית נדל"ן בהיקפים ההולכים וגדלים. קבוצת פלוטקין, בבעלותה של משפחת פלוטקין, הבעלים ההיסטוריים של חברת ויטה, מחזיקה בחברת נופים שהיא חברת בנייה גדולה בתחומי המגורים והבנייה הציבורית עם עבודות בהיקף המוערך בכ-200 מיליון שקל. קבוצת אלדר היא חברת שיווק הנדל"ן הגדולה בישראל המשווקת יותר מ־50 פרויקטים ברחבי הארץ עבור חברות הבנייה והיזמות הגדולות בישראל.

 

פלוטקין אמר עוד: "זו אכן עסקה יוצאת דופן עבורנו. אנחנו רגילים להיכנס לפרויקט בתחילתו, אבל היתה כאן הזדמנות יוצאת דופן שהחלטנו לנצל, מאחר שמצב הפרויקט חסך לנו חודשים רבים של טיפול בקידומה".

 

הוא הוסיף כי "זה גם מבחן וניסיון חשוב עבורנו שכן כאן נטפל בכל העשייה שמול בעלי הדירות במתחם בהיקף גדול וניסיון זה ישמש אותנו בעוד פרויקטים גדולים שנמצאים אצלנו בקנה".

 

פלוטקין חשף עוד כי "בינתיים אנחנו מטפלים בפרויקטים בין גדרה לחדרה - בערים תל אביב, כפר סבא, גבעתיים, נס ציונה ופתח תקווה - אבל זה מפני שהגבלנו את עצמנו לאזור הזה. אם יבואו הזדמנויות מעניינות מחוץ לו נשקול אותם ברצינות".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x