$
חדשות נדל"ן

היזם קרס, מסמכי הבעלות נעלמו

לקוחות שקנו דירה מנאות עמית מחכים 5 שנים לאכלוס ולטאבו. המפרק: "אשלים את הבנייה"

דותן לוי 08:1512.09.12

בית המשפט המחוזי בנצרת הורה לאחרונה על פירוקה של חברת נאות עמית יזמות והשקעות, אשר נקלעה לקשיים כספיים בעת הקמת פרויקט מגורים בן 20 יחידות דיור ברחוב קרן היסוד 11 בעפולה. כמו כן החליט בית המשפט על מינוי עו"ד איתי פריימן כמנהל מיוחד.

 

מדובר בבניין בן חמש קומות

אשר שיווקו החל ב־2007 בעלות ממוצעת של כ־400 אלף שקל לדירה, אשר שווייה מוערך כיום בכ־700 אלף שקל.

 

לבקשת הפירוק אחראיות שתי נשים אשר הגישו תביעה על זכאותן להירשם כבעלים של הדירות שרכשו, וכן צו המורה לחברה להשלים את בניית הדירות אשר לפי החוזה היו אמורות להימסר להן עוד בפברואר 2009.

 

מהדו"ח שהעביר פריימן עולה תמונה בעייתית על מצבו של הפרויקט, החושפת אי־התאמה בין טענות הרוכשים לבעלות על הדירות לבין המסמכים המעטים שמציגה החברה.

 

יהושע ברק, מי שניהל את החברה בפועל והעביר את המסמכים הנוגעים לפרויקט, טוען כי מלבד המסמכים המעטים שהעביר יתר המסמכים נשרפו בשריפה שפרצה במשרדי החברה.

 

 מהצלבת נתונים שביצע המפרק עולה כי בחלק מהדירות טוענים כמה רוכשים לבעלות, וכי יש ספק לגבי תוקפן של חלק מהעסקאות שנעשו. מתיאור המפרק למצב הבניין מסתמן כי חמש הקומות נמצאות במצב עזובה קשה.

 

עו"ד פריימן אמר לאחר מינויו: "מטרתי היא להשלים את בניית הפרויקט. אבדוק את כשירות העסקאות, הן כדי להעביר את הזכויות במקרקעין לבעליהן החוקי והן כדי לבדוק אם נותרו דירות פנויות הניתנות למכירה בשוק החופשי. אם דרך מימון זו לא תצלח, או שבעלי הזכויות בדירות ישלמו את השלמת הפרויקט או שייקבע מנגנון פיצוי לרוכשים בהשבה מלאה או חלקית של כספם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x