$
נדל"ן עולמי

רק היום: בית במאות מיליוני דולרים

מאיים סלעיים לחופי איטליה ועד אחוזה מפוארת בקליפורניה - תגי המחיר של הנכסים היקרים ביותר בעולם

סוכנויות הידיעות 23:0110.08.12

קיץ הוא בדר"כ עונת המכירות, אבל המוכרים הלהוטים ביותר הם בעלי נכסים יקרים במיוחד – שעומדים על השטחים היקרים ביותר בעולם. המיתון החמור של השנים האחרונות השפיע אמנם על השוק, אבל המחירים של הבתים הללו עדיין מגיעים בקלות לתשע ספרות בדולרים.

 

במקום הראשון ברשימת הנכסים היקרים בעולם נמצא נכס שמופיע ונעלם באופן תדיר מרשימות פרסום, אבל ידוע כי כיום מחפשים קונה מהשוק הפרטי. מדובר באיי לי גאלי, שאף הונפקו בשנה שעברה בבורסה לפי שווי של 268 מיליון דולר והיו שייכים בעבר לכוכב הבלט רודוף נורייב. האיים הסלעיים הללו כוללים וילה שנבנתה ב-1924, והם ממוקמים במיקום מושלם בין איטליה לאי קפרי.

 

הווילה באיי לי גאלי הווילה באיי לי גאלי

 

במקום השני ברחבי העולם ניתן למצוא את ההמפטונס בארה"ב, אבל – בניגוד למקרה של לי גאלי – המחיר המבוקש כלל לא כולל בית. שטח של 38 דונם על החוף יעלה 200 מיליון דולר, והוא מגיע ללא פיתוח. לפי הערכות, המוכרים מחפשים קונים זרים, ואף אחד עדיין לא קפץ על המציאה.

 

השטח בהמפטונס. 200 מיליון דולר, לא כולל בית השטח בהמפטונס. 200 מיליון דולר, לא כולל בית

 

במקום השלישי נמצא הנכס היקר ביותר בלונדון - הפנטהאוז של מלון בולגארי. הדירה משקיפה על נוף מרהיב של ההייד פארק, אך אין בה כמעט גימור, ולא פורסמו תמונות של פנים הפנטהאוז. המוכרים מבקשים 157 מיליון דולר.

 

מלון בולגרי. הפנטהאוז הוא הנכס היקר ביותר בלונדון מלון בולגרי. הפנטהאוז הוא הנכס היקר ביותר בלונדון

 

במקום הרביעי נמצאת הווילה של המשקיע המיליארדר ג'ף גרין, שהשקיע הון תועפות בשיפוץ האחוזה שלו בבברלי הילס, ועכשיו מקווה למכור אותה תמורת לא פחות מ-150 מיליון דולר. האחוזה משתרעת על שטח עצום וכוללת 11 חדרי שינה, חניון ל-24 מכוניות, בריכת ענק ובית אירוח שיכול להכיל כמה משפחות בקלות.

 

הווילה של ג'ף גרין. משתרעת על שטח עצום הווילה של ג'ף גרין. משתרעת על שטח עצום

 

במקום החמישי נמצא ביתה של סוזאן שפרסטין בבל אייר קליפורניה. בפברואר האחרון היה זה הבית היקר ביותר המוצע למכירה בארה"ב, אך בינתיים נכנסו שניים אחרים וכבשו את צמרת הרשימה. ביתה של שפרסטין מוצע למכירה תמורת 125 מיליון דולר. האחוזה המרשימה מכילה 12 חדרי שינה, 15 אמבטיות, קירות שיש, חדר נשפים, מגורים ל-10 אנשי צוות, שני מטבחים, חדר הקרנה ל-50 איש וחניון ל-9 מכוניות.

 

האחוזה של שפרסטין. יש גם אולם נשפים האחוזה של שפרסטין. יש גם אולם נשפים

 

הבית בבייל אייר חולק את המקום החמישי עם נכס נוסף - קאסה קאסוריאנה במיאמי, שזכה להתפרסם בנסיבות לא חיוביות – הוא שימש כביתו של מעצב האופנה ממוצא איטלקי ג'יאני ורסאצ'ה עד שהוא נרצח. אחרי מותו של ורסאצ'ה הוסב הבית למלון, אך כרגע ניתן למצוא אותו מוצע למכירה כבית חד משפחתי תמורת 125 מיליון דולר. שווה, לא?

 

הבית של ורסאצ'ה. קיבל פרסום שלילי הבית של ורסאצ'ה. קיבל פרסום שלילי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x