שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן עולמי

גולדמן זאקס אופטימי: "שוק הדיור בארה"ב עומד בפני התאוששות חזקה"

בנק ההשקעות העלה את הדירוג לסקטור הבנייה מ"נייטרלי" ל"אטרקטיבי". שיעור הבנייה של בית משפחתי בארה"ב עלה ב-4.7% ביוני לקצב המהיר מזה שנתיים

סוכנויות הידיעות 21:4723.07.12

"חברות הבנייה מהוות השקעה אטרקטיבית על רקע התאוששות חזקה שעומדת בפני שוק הדיור בארה"ב", כך לפי כלכלני גולדמן זאקס בסקירה על השוק האמריקאי.

 

לטענה זו מציג בנק ההשקעות נתוני מאקרו של 2012 שתומכים בכך, כמו עלייה של מחירי הבתים, תוספת של משרות, מדיניות ממשלתית תומכת וירידת מלאי הדירות הריקות, כך לפי בית ההשקעות שהעלה ההמלצה לסקטור מ"נייטרלי" ל"אטרקטיבי".

 

חברות הבנייה בארה"ב דיווחו עלייה בהזמנות לשנה על רקע ירידה לשפל של הריבית למשכנתאות וירידה במלאי הבתים למכירה. מנתוני חודש יוני עולה כי מכירות הבתים הקיימים בארה"ב ירדו באופן לא צפוי לשפל של שמונה חודשים. שיעור הבנייה של בית משפחתי בארה"ב עלה ב-4.7% ביוני לרמה של 539 אלף בתים בשנה - קצב הבנייה המהיר מזה שנתיים.

 

"המגמה בשוק הדיור שינתה כיוון ובפנינו התאוששות במכירות הבתים החדשים", כתבו בגולדמן זאקס. "נתוני השנה האחרונה מראים ירידה במספר גורמי סיכון - מה שנותן לנו את הביטחון להצביע על מחזוריות של 3-7 שנים במחירי הבתים בארה"ב", הוסיפו בבית ההשקעות.

 

עם זאת, נתוני האבטלה מהשבוע האחרון חושפים האטה בשוק העבודה. מספר האמריקאים שהגישו בשבוע זה תביעות ראשונות לקבלת דמי אבטלה היה גבוה מהתחזיות. על פי נתוני משרד העבודה המספר עלה ב-34 אלף ל-386 אלף תביעות בשבוע שהסתיים ב-14 ביולי. לעומת זאת תחזיות האנליסטים ציפו ל-365 אלף תביעות. דובר של משרד העבודה הסביר כי התנודתיות במספרים נבעה משינוי במועד הפיטורים השנתיים במפעלי הרכב.

 

דניאל סילבק, כלכלן בג'י.פי.מורגן אמר, כי "יהיה עלינו להתעלם מנתוני התביעות הראשונות לדמי אבטלה במשך מספר שבועות, מכיוון שקשה מדי לקבל סימן אמיתי מהנתונים". 

 

  צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x