שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

אושר פרויקט פינוי בינוי במתחם הצעירים ברמת השרון בשכונת מורשה

הפרויקט אשר יבוצע על ידי חברת גינדי השקעות ידע תהפוכות רבות וב-2011 עיכב ראש העיר את הפרויקט בעקבות תלונות תושבים על מאכערים שמעורבים בו

דותן לוי 11:2015.07.12

למרות התנגדויות רבות שהוגשו על ידי תושבי הסביבה, ועדת המשנה להתנגדויות של הוועדה המחוזית תל אביב החליטה לאשר ולתת תוקף לתוכנית הפינוי בינוי ב"מתחם הצעירים" ברמת השרון.

 

מדובר במתחם של כ-42 דונם הממוקם באזור מורשה בין הרחובות הרב ריינס מצפון, רחוב המלכים ממזרח, רחוב בית השואבה מדרום ורחוב השח"ל ממערב.

 

רמת השרון (ארכיון) רמת השרון (ארכיון) צילום: עמית מגל

 

המתחם הוכרז בשנת 2006 על ידי משרד השיכון כמיועד לפינוי בינוי והוא כולל היום כ-108 יחידות דיור במספר מבני שיכון שהוקמו בשנות השישים. התוכנית למתחם תכלול הקמה של 4 בניינים בני 21 קומות בצידה הצפוני, 3 מבנים בני 10 קומות בצידה המערבי ובסך הכל 435 יחידות דיור. בנוסף, כוללת התוכנית מגרש המיועד לתכנון עתידי, פארק ציבורי נרחב ופינוי המבנים הציבוריים הישנים ותכנון מחודש של מבני הציבור.

 

תוכנית מתחם הצעירים חוותה עליות ומורדות, התכנית הופקדה לוועדה המחוזית כבר באוגוסט 2010 אך בדצמבר 2011 החליט ראש העיר לעכב את התקדמותה בעקבות תלונות של דיירים על מעורבותם של מאכערים בפרויקט. במסגרת הדיונים בהתנגדויות, נשמעו התנגדויות רבות של תושבי הסביבה אך הוועדה החליטה לאשר את התוכנית עם שינוי אחד לעומת התכנית המופקדת והוא הפיכת השטח לתכנון עתידי לשטח ציבורי פתוח.

 

הדמיית הפרויקט המחודש הדמיית הפרויקט המחודש

 

את התוכנית קידמה עיריית רמת השרון ועל הביצוע מופקדת חברת גינדי השקעות שזכתה בו במכרז מבין 14 חברות. אדריכל התכנית – ארכוד אדריכלים ומנהלת הפרוייקט מטעם העיריה - האדריכלית גלי דולב מוקסמן גוברין. את הדיירים ייצג עו"ד ערן בלינט ממשרד שבלת ושות'. את גינדי ייצגו עוה"ד אמיר עמר ואברהם ללום ממשרד AYR עמר, רייטר, ז'אן, שוכטוביץ' ושות.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x