חדשות נדל"ן

מסביב לשעון: קרן ריאליטי רכשה קרקע לבניית פרויקט יוקרה ביפו ב-9 מיליון שקל

קרן ההשקעות של מיקי ורדי מתכוונת לפעול לשינוי התב"ע בקיימת שטח בן 1.3 הדונם ולהקים במקום פרויקט עם 30 יחידות דיור, שטח מסחר ומרתפי חניה; שווי הפרויקט העתידי מוערך ב-50 מיליון שקל

שי פאוזנר 13:0010.07.12

קרן ההשקעות הנדל"ן ריאליטי, בראשות מיקי ורדי ובניהולם המשותף של אסף ורדי ואוהד רוזן, זכתה הבוקר (ג') במכרז משותף של חברת עמידר ומינהל מקרקעי ישראל לרכישת קרקע בפינת הרחובות מרזוק ועזר ושמעון בן שטח ביפו, בסמוך לכיכר השעון, תמורת 9 מיליון שקל. בכוונת הקרן לפעול לשינוי התב"ע הקיימת ולתכנן במקום פרויקט שיכלול 30 יחידות דיור ושטחי מסחר. לפי הערכות בשוק, מחירה הממוצע של דירת שלושה חדרים בפרויקט יעמוד על 2 מיליון שקל.

 

הקרקע, בשטח של 1.3 דונם, כוללת כיום מספר מבנים חד-קומתיים ישנים המוחזקים על-ידי דיירים מוגנים. על פי התב"ע הקיימת, זכויות הבנייה בנכס הנן בהיקף של 2,100 מ"ר למגורים ומסחר, המאפשרות בנייה של 16 יחידות דיור גדולות, או לחלופין בנייה של 13 יחידות דיור ומסחר בקומת הקרקע. בכוונת הקרן להשביח את הנכס ולקדם תב"ע נקודתית להגדלה משמעותית של כמות יחידות הדיור ל-30 דירות קטנות בנות 3 חדרים בממוצע, בפרויקט שיכלול מרתפי חניה. כמו כן, מתכוונת הקרן לפעול לפינוי הדיירים המוגנים ולהסדרת הזכויות מול חברת החשמל. שווי הפרויקט העתידי מוערך ב-50 מיליון שקל.

 

מגדל השעון ביפו מגדל השעון ביפו צילום: עמית שעל

 

אוהד רוזן, שותף מנהל בקרן ריאליטי, מסר כי "עירית תל אביב- יפו פועלת בשנים האחרונות להגדלת הצפיפות באזור זה, ולכן אנו מתכוונים לקדם תב"ע נקודתית בסמכות ועדה מקומית, וצופים כי יהיה ביקוש גבוה לדירות קטנות באזור. בשונה ממרבית הנכסים בסביבתו, הנכס אינו נחשב מבנה לשימור, דבר המאפשר גמישות תכנונית מיטבית לרבות בניית מרתפי חניה, שיהוו מקור רווח נוסף באמצעות שיווק מקומות חניה עודפים, נוכח המחסור הגדול במקומות חניה באזור".

 

קרן ריאליטי פועלת ביפו כבר מספר שנים להשביח נכסים ולהקמת פרויקטים למגורים ולמסחר. לפני מספר חודשים רכשה הקרן את מתחם "בית המכס" בנמל יפו, בשטח של 3.2 דונם, ביחד עם חברת אקרו נדל"ן בתמורה ל-53 מיליון שקל ובו היא פועלת לקבלת היתרי בניה שיאפשרו בנייתו של פרויקט מגורים גדול. בנוסף, רכשה בעבר נכס ברח' סלמה (מתחם נגה) בשטח של 3.5 דונם לבניית שטחי מגורים ומסחר בשטח של 10,000 מ"ר.

 

קרן ריאליטי פועלת מזה 4 שנים בשוק הנדל"ן. הקבוצה נמצאת כיום בהליך של גיוס הקרן השנייה, ועד כה גייסה במצטבר סכום של 80 מיליון דולר לשתי הקרנות. רוזן מוסיף כי מדובר בנכס הראשון שרוכשת הקרן השנייה, ומהווה המשך לאסטרטגיה בה פועלת הקרן מראשיתה, של רכישת נכסים באזורי ביקוש ובמיקומים ייחודים אשר אינם נמצאים בשימוש המיטבי שלהם ומהווים עוגן להאצת תהליך ההתחדשות העירונית ופיתוח הסביבה בה הם מצויים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x