נדל"ן

ראשון לציון: מתחם פינוי בינוי של חמישה בניינים יוצא לדרך

על פי התוכנית, יפונו 58 דיירי מבנה ישן ברחוב פוזננסקי בשכונת רמת אליהו, ובמקומו ייבנו 5 מגדלים בני 14 קומות כל אחד עם 290 יחידות דיור בסך הכל

שי פאוזנר 14:2101.02.12

הוועדה המחוזית של מחוז מרכז במשרד הפנים אישרה בשבוע שעבר את התב"ע (תוכנית בניין העיר) שהובילה חברת הבנייה שמשון זליג עם הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בראשון לציון שמוציאה לדרך פרויקט פינוי בינוי גדול חדש בראשון לציון.

 

מדובר במתחם ברחוב מנחם פוזננסקי שבשכונת רמת

אליהו בעיר. על פי התוכנית יפונו 58 דיירי מבנה ישן ברחוב פוזננסקי, ובמקומם ייבנו 5 בניינים בני 14 קומות כל אחד עם 290 יחידות דיור בסך הכל, מרתפי חניה, תשתיות חדשות וגן ציבורי. החברה מסרה כי הפרויקט יכלול דירות בנות 3, 4 ו־5 חדרים.

 

מדובר בפרויקט מורכב וייחודי שהחל לפני כ־12 שנה, שכן, במתחם קיימים מבנים של דירות גן ודירות גג, אשר דייריהם ערכו לאורך השנים תוספות ושינויי בינוי רבים ביחידת הדיור וכל דירה שונה משכנתה. הדבר דורש משא ומתן אישי ופרטני עם כל דייר ודייר. עד כה הגיעה החברה להסכמות והבנות והחתימה למעלה מ־50% מדיירי המתחם.

 

הקרקע בבעלות המדינה ומנוהלת ע"י מינהל מקרקעי ישראל, אשר גם הוא נתן את הסכמתו לפרויקט. חלק מהדירות במתחם הן מהמאגר של ה"דיור ציבור" והן מושכרות לאוכלוסיה פחות מבוססת מבחינה סוציו-אקונומית. דירות אלה מנוהלות ע"י החברה הממשלתית לאומית "עמידר", שגם היא הצטרפה לפרויקט.

 

יונית כספי, מנכ"ל משותף בחברת שמשון זליג, "התכנון של הפרויקט מאפשר לנו להתחיל בבניית בניין אחד מתוך חמשת הבניינים שבפרויקט גם אם הושגה הסכמה של דיירי בניין אחד בלבד במתחם, ועל כן, קרוב לוודאי שעם אישור התוכנית ופרסומה למתן תוקף, ניתן יהיה להתחיל את הפרויקט ולצאת לדרך. לחברה חשוב היה כי תמהיל הדירות יהיה מגוון ויכלול, בין היתר, דירות קטנות של שלושה חדרים כדי להבטיח שיינתן מענה גם לזוגות צעירים תושבי ראשון לציון והסביבה וכן דירות 4, 5 חדרים ופנטהאוזים מיוחדים".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x