$
נדל

46% מבכירי ענף הנדל"ן: מחירי הדירות יירדו ב־10% בשנה הקרובה

כך עולה מסקר של Deloitte בריטמן אלמגור זהר. תל אביב מובילה את רשימת הערים שבהן צפויה ירידה במחירי הדירות. ואיפה הכי כדאי להשקיע? תחשבו פריפריה

שי פאוזנר 10:3027.11.11

אם עדיין לא קניתם דירה, אולי כדאי שתמתינו קצת. כי לפי רוב בכירי ענף הנדל"ן הישראלי , מחירי הדירות בארץ ירדו בשנה הקרובה.

 

לפי סקר שערכה פירמת ראיית החשבון והייעוץ Deloitte בריטמן אלמגור זהר. לפי הסקר, 46% מבכירי ענף הנדל"ן צופים ירידה של עד 10% במחירים, 9% צופים

ירידה של 10%־20%, 30% לא צופים שינויי במחירי הנדל"ן בשנה הקרובה, בעוד ש-15% מעריכים כי מחירי הדירות דווקא יעלו בעד 10% בשנה הקרובה. עוד עולה מהסקר, כי היעדים האטרקטיביים לרכישת דירה למגורים הם: חדרה (33% מבכירי הענף ציינו אותה), יבנה (25%) וחיפה (25%). אחריהן ניצבות אשקלון, באר שבע ורחובות עם 17% כל אחת.

 

מהסקר עולה עוד, כי תל אביב מובילה את רשימת הערים שבהן צפויה ירידה במחירי הדירות בשנה הקרובה. 37% מהמשיבים העריכו כי מחירי הדירות בעיר צפויים לרדת. עוד בולטות ברשימת הערים שבהן צפויה ירידת מחירים - נס ציונה, באר שבע ומודיעין. מנגד, 2% בלבד ממשיבי הסקר צופים ירידה במחירי הדירות בערים רחובות, חדרה וראשון לציון.

 

ומה לגבי שכר דירה? לפי ממצאי הסקר, רוב בכירי הענף (53%) צופים ששכר הדירה בתל אביב יישאר יציב בשנה הקרובה. זאת, לעומת 29% שצופים כי שכר הדירה בעיר יעלה, ו- 16% סבורים כי ירד.

 

רו"ח אמיתי ובר, שותף וראש מגזר הנדל"ן ב־Deloitte בריטמן אלמגור זהר, ציין כי "ירידת המחירים הצפויה נובעת משילוב של רגולציה מוגברת בתחום הנדל"ן והפיננסים, הן בצד הביקוש והן בצד ההיצע, יחד עם התגברות הנתונים המראים כי המשק הישראלי נכנס לתקופת האטה כלכלית. מאידך, אנו עדים לכך, שבמקביל צפויה עלייה בדמי השכירות, כך שבסופו של דבר רוכשי דירות נמצאים במלכוד, האם לחכות לירידת מחירים גדולה יותר בעתיד ולשלם כיום יותר שכירות חודשית, או לרכוש דירה כיום ו'לנצל' את הריבית הנמוכה על המשכנתאות".

 

ומה לגבי חו"ל?

 

מרבית בכירי קהילת הנדל"ן מעריכים כי השוק בעל הפוטנציאל הגבוה ביותר להשקעה בנדל"ן הוא ארה"ב. 81% מהמשיבים ציינו כי יעד זה מהווה הזדמנות להשקעות נדל"ן בעולם. 40% מהמשיבים ציינו כי להערכתם שוק הנדל"ן בגרמניה הוא יעד נוסף בעל פוטנציאל גבוה להשקעה. אחרי גרמניה דורגו ברזיל, אנגליה וקנדה, עם 23% כל אחת. על אף הצניחה במחירי הנדל"ן ביוון ובספרד, רק 15% מעריכים כי במדינות אלו ישנן הזדמנויות להשקעה בנדל"ן.

 

 

עוד עולה מהסקר, כי 54% מהמשיבים צופים כי מחירי הנדל"ן למגורים בארה"ב ייוותרו כפי שהם במהלך השנה הקרובה ו-20% מעריכים כי מחירי הנדל"ן למגורים יעלו (נתון הנמוך ב-28% מהנתון שעלה בסקר הקודם). מנגד, 26% מביעים פסימיות וצופים ירידה במחירי הדירות בארה"ב בשנה הקרובה.

 

הסקר מגלה עוד, כי בכירי ענף הנדל"ן פסימיים בכל הנוגע לסביבה הכלכלית העולמית: 53% מהם סבורים כי תחול הרעה נוספת באקלים הכלכלי בעולם בשנה הקרובה, בהשוואה ל-24% בלבד שסברו כך בסקר הקודם. 34% צופים כי הסביבה הכלכלית תיוותר כפי שהיא ו-13% בלבד צופים שיפור בכלכלה העולמית

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x