• תפריט
נדל"ן

"בכל רעידת אדמה של 7 בסולם ריכטר באיזורנו, רוב הנפגעים יהיו בגוש דן"

כך אמר היום מהנדס העיר רמת גן, האדריכל חיים כהן, בדיון בוועדת הכלכלה בנושא התחדשות עירונית; יו"ר הוועדה ויוזם הדיון, ח"כ כרמל שאמה-הכהן, אמר כי ינסה לפעול לקידום תוכניות פינוי בינוי ותמ"א 38

שי פאוזנר 17:5015.11.11

"בכל רעידת אדמה שתתרחש בעוצמה של מעל 7 בסולם ריכטר בין צור בלבנון, אל עריש במצרים ורבת עמון בירדן - רוב הנפגעים יהיו בגוש דן, כי שם הבתים לא מחוזקים" - כך אמר היום (ג') מהנדס העיר רמת גן, האדריכל חיים כהן, בדיון בוועדת הכלכלה. את הדיון יזם היו"ר כרמל שאמה-הכהן על מנת

לבחון דרכים לקדם תוכניות להתחדשות עירונית, בהן פינוי בינוי ותוכנית תמ"א 38 לחיזוק מבנים בפני רעידות אדמה.

 

כהן המשיך ואמר כי צריך לעשות הכל כדי להוריד חסמים מהתוכנית, כאשר החסם המרכזי הוא הסכמת הדיירים. יזמים שעוסקים בתחום תמ"א 38 טענו בדיון כי יש בעיה להעריך את עלות הפרויקט והחסמים בנושא מורכבים. לטענתם, צריך לפעול להסברה ממלכתית בנושא ולהסיר חסמים שקשורים בעלות. לדבריהם, יזמות תמ"א 38 כדאית בעיקר במרכז בת"א, רעננה וגבעתיים אבל אפילו בחולון זה כבר הופך ללא כלכלי.

 

היועץ המשפטי של מרכז השלטון המקומי, עו"ד נתן מאיר, הסביר כי לא כל רשות מקומית יכולה לתת פטור מהיטל השבחה. לדבריו, הכסף משמש את הרשויות לבניית מוסדות ציבור ופיתוח הרשות ואם המדינה תחליט שהיא מעוניינת לקדם פרויקטים בערים מסוימות, שלא יכולות להרשות לעצמן לתת פטור, היא צריכה "לתת כתף".

 

בתום דיון ארוך, בו עלו בעיקר החסמים שמעכבים תוכניות פינוי בינוי ותמ"א 38, הבהיר היו"ר שאמה-הכהן כי הוועדה תקיים ישיבה נוספת בנושא בקרוב. כמו כן הוא ציין כי יבחן את הנושאים שבהם ניתן להגיע להסכמות עם כל הגורמים, בהם הממשלה, על מנת לפעול לקידום התוכניות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x