$
נדל"ן

בלעדי ל"כלכליסט": פרויקט הדיור הגדול: 1,200 דירות ייבנו בראש העין

תדהר חתמה עם חברת העיר החדשה של דרור הלוי על הסכם לבניית 19 בניינים בראש העין. עלות הבנייה מוערכת בכ־700־800 מיליון שקל. היקף המכירות בפרוייקט צפוי לעמוד על כ־1.6 מיליארד שקל

שי פאוזנר 11:2210.10.11

עסקה להקמת פרויקט דיור ענק בראש העין נחתמה הבוקר. מדובר בעסקה שהיקפה ינוע על פי הערכות בשוק הנדל"ן בכ־700־800 מיליון שקל ובמסגרתה, תקים חברת הבנייה תדהר פרויקט של 1,200 דירות ב־19 בניינים שמתכננת חברת העיר החדשה של היזם דרור הלוי.

 

הפרויקט שנחשף בחודש מאי האחרון

יבנה בצפון ראש העין על שטח של למעלה מ־300 דונם והשטח הבנוי בו יגיע לכ־250 אלף מ"ר. היקף המכירות בפרוייקט צפוי לעמוד על כ־1.6 מיליארד שקל.

 

הפרוייקט החדש יבנה על שטח של חברת מפעלי תחנות שבבעלות חברת נצבא. מפעלי תחנות חתמה עם החברה של הלוי על הסכם בלעדיות לשיווק הקרקע. בשוק מעריכים כי הלוי ימכור את הדירות בפרויקט במסגרת של קבוצה אחת או כמה קבוצות רכישה.

 

העיר החדשה נחשבת לאחד מהגופים הבולטים בתחום קבוצות הרכישה בישראל ומובילה כיום הקמת כ־500 דירות במגדלים בתל אביב מתוכם כ־330 יחידות דיור במגדלי ההיי־טק הנמצאים בשלב האיכלוס וכ־160 בפרוייקט "אסותא" בו הושלמה העיסקה שווקו כל הדירות והפרויקט עומד בפני תחילת ביצוע. בעבר אף התפרסמה החברה בסוף 2009 כאשר יזמה הקמת קבוצת רכישה ענקית שניסתה לרכוש את מתחם השוק הסיטונאי בתל אביב, טרם החלטת בעלי המתחם לדחות את מכירתו. נציין עוד כי אין זה שיתוף הפעולה הראשון של תדהר עם הלוי. תדהר הקימה עבור העיר החדשה את מגדלי ההייטק בתל אביב ופרויקט וילות ביישוב לפיד באיזור מודיעין.

 

המתחם בראש העין מורכב משני חלקים עם שתי תוכניות בניין עיר (תב"ע) שונות מאושרות. לצד הפרויקט מתוכנן לקום גם מרכז מסחרי שאיננו כלול בעסקה עם הלוי. כפי שחשפה העיר החדשה הפרוייקט המתוכנן על ידי האדריכל משה צור ומשתתף בו מעצב העל אלכס מיטליס. יועץ נוסף לפרוייקט הוא משרד האדריכלים האמריקאי ELKKUS-MANFREDI ARCHITECTS מבוסטון שיטפל גם במתחם המסחר והבילוי.

 

המתחם יורכב מ־100 דגמי דירות שונים בבניינים בגבהים שינועו מ-5 קומות ועד 17 קומות. הדירות שיוצעו למכירה בפרוייקט יהיו בנות 3-4-5 חדרים וכן פנטהאוזים ודירות גן. שטחי הדירות ינועו משטח של כ־80 מ"ר לדירת 3 חדרים ועד לכ-160 מ"ר ומרפסות גדולות בדירות הפנטהאוז. מרבית הדירות בפרוייקט יהיו דירות גדולות. כ־150 דירות במתחם יהיו דירות מיוחדות (פנטהאוזים, דירות גן ודירות מדורגות). בחברה אמרו בעבר כי הפרוייקט תוכנן כך שיהיה בטוח לתנועת ילדים. המעבר בכל המתחם יהיה ללא חציית כבישים וכל החניות בפרוייקט יהיו תת קרקעיות. בסה"כ היקף השטח הבנוי במתחם צפוי לעמוד על כ־200 אלף מ"ר.

 

על פי תכנון הפרוייקט, היקף השטחים הירוקים במתחם יעמוד על למעלה מ־100 דונם המהווים למעלה משליש משטחי הפרוייקט כולו. דגש רב ניתן על הפיתוח הסביבתי. במרכז הפרוייקט יוקם פארק מרכזי באורך של כחצי קילומטר ובהיקף של כ-40 דונם שיכלול שילוב של מדשאות, אלמנטים של מים, דקים, פרגולות ופינות ישיבה ומשחק.

 

יחד עם זאת, מועד תחילת השיווק, המחירים ואוכלוסיית היעד טרם פורסמו. מנסיון העבר בפרויקטים אותם יזם דרור הלוי, המחירים במתחם החדש צפויים להיות נמוכים ממחירי השוק וחתך האוכלוסייה גבוה.

 

בחברות העיר החדשה ותדהר סרבו להגיב לידיעה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x