נדל"ן

בלעדי ל"כלכליסט": אקרו נדל"ן תבנה 400 דירות במקום מתחם בזק ביפו

המתחם הוא חלק מתוכנית מבואות יפו של עיריית תל אביב, ונמצא בהליכי שינוי ייעוד מתעשייה למגורים ומסחר; קרן ריאליטי רכשה אותו רק לפני שנתיים מבזק תמורת כמחצית מהסכום שמכרה לאקרו נדל"ן

דותן לוי 07:0101.09.11

חברת אקרו נדל"ן, בבעלות צחי ארבוב ואילן קפון, רוכשת את מתחם בזק ברחוב הרצל בתל אביב־יפו מקרן ריאליטי תמורת כ־100 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". מתחם בזק משתרע על שטח של כ־33 דונם בין הרחובות הרצל והתחיה בדרום העיר, בסמוך למכללת ת"א־יפו, הגנים הבוטניים, הגן הזואולוגי ובית הספר לטבע.

 

המתחם הוא חלק מתוכנית מבואות יפו - תוכנית־האב של עיריית תל אביב לאזור זה, שכוללת כ־1,500 יחידות דיור. בחלקה של אקרו ניתן יהיה להקים פרויקט של 400 דירות ושטחי מסחר. גודל דירה ממוצעת יעמוד על 110 מ"ר והבניינים יהיו בני 8–15 קומות. בנוסף כוללת התוכנית גם שטחי מסחר בהיקף של כ־7,000 מ"ר, וכן בית ספר יסודי ושטחי ציבור.

 

12 דונם מהמתחם נמצאים עדיין בשימוש של מרכזיית בזק, וצפויים להתפנות בשנתיים הקרובות. יתר המתחם מושכר לשוכרים שונים ובהם עיריית ת"א ובית הספר הדמוקרטי, ומניבים דמי שכירות שנתיים של כ־2 מיליון שקל.

 

מתחם בזק ביפו מתחם בזק ביפו צילום: אריאל בשור

 

לפי תוכנית המתאר של העירייה, האזור מיועד לשדרוג ופיתוח. קרן ריאליטי כבר החלה לקדם את תהליך שינוי הייעוד, והיא אושרה בפורום התכנון של העירייה. על פי ההערכות אקרו תמשיך בהליך ובהמשך תבנה את המתחם.

 

לפי תוכנית־האב של העירייה, זהו אזור שמיועד לשדרוג ופיתוח. הוא כולל בתוכו את "פארק החורשות" - פארק ירוק בשטח של כ־230 דונם ובהשקעה מתוכננת של כ־60 מיליון שקל. באזור זה רכשה בחודש מרץ האחרון חברת נצבא מגרש בשטח של כ־6 דונם בתמורה לכ־33 מיליון שקל מחברת תנובה, שהפעילה במקום מחסני קירור. גם מגרש זה נכלל בתוכנית "מבואות יפו". מתחם סמוך נוסף, שתוכניתו לבניית מגורים כבר אושרה בוועדות התכנון והבנייה, הוא מתחם מע"צ המשתרע על 38 דונם מצפון־מערב לצומת דרך בן צבי ורחוב הרצל. מתחם זה מיועד להקמת מאות יחידות דיור וכן שטחי מסחר.

 

את מתחם בזק רכשה קרן ריאליטי לפני שנתיים בדיוק. קרן ההשקעות בנדל"ן ביצעה את הרכישה במסגרת מכרז שפרסמה בזק תמורת 44.5 מיליון שקל, כך שמבחינת ריאליטי מדובר בהכפלת ההשקעה בתוך שנתיים.

 

יו"ר הקרן הוא ד"ר מיכאל (מיקי) ורדי, לשעבר ראש מינהל מקרקעי ישראל. הקרן מנוהלת על ידי המנכ"לים המשותפים אסף ורדי, ניב כהן ואוהד רוזן. אקרו נדל"ן פעילה בעיקר בת"א ובמנהטן. בין הפרויקטים שלה: מגדלי תל אביב, מגדל הגימנסיה, רוטשילד 17, צוקי ארסוף וכמה נכסים בניו יורק.

 

בתחילת החודש דיווחו אקרו נדל"ן וקרן ריאליטי על רכישה משותפת של פרויקט בית המכס ביפו ומגרש חניה סמוך בתמורה ל־50 מיליון שקל. הנכס משתרע על מגרש של 3.2 דונם הכוללים 6,500 מ"ר בנוי בעשר קומות, בתוספת 2,000 מ"ר במרתף. במגרש החניה כ־9,000 מ"ר נוספים של זכויות בנייה. בקרן ריאליטי ובאקרון נדל"ן החלו לפעול לקבלת אישור בנייה למגורים במתחם.

 

מהחברות אקרו נדל"ן וקרן ריאליטי לא נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x