שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

עיריית גבעתיים: "לא נאפשר הריסת רחובות כדי שאנשים יגורו כמו סרדינים"

ברמת גן, הרצליה וגבעתיים מבהירים כי לא יקלו על מפצלי דירות בניגוד לחוק

דותן לוי 09:2811.08.11

מבדיקת "כלכליסט" עולה כי גם הערים שמסביב לתל אביב לא שינו את מדיניותן בנוגע לפיצול דירות. מעיריית גבעתיים נמסר כי תנאי הצפיפות והתשתיות הקיימות בעיר אינם מאפשרים לעירייה לשנות את מדיניותה בנוגע לדירות המפוצלות.

 

"לא נאפשר הריסת רחובות כדי לאפשר לאנשים לגור

כמו סרדינים", אומרים בעירייה, ומוסיפים כי בעיר קיימות הרבה דירות קטנות של 30–60 מ"ר. בעיריית גבעתיים מוסיפים כי המחסור העיקרי מורגש דווקא בדירות בינוניות של 3 חדרים, בגודל של 70 מ"ר לפחות.

 

גם בעיריית רמת גן אומרים כי אין בכוונת העירייה להקל על מפצלי דירות שעשו זאת בניגוד לחוק. עם זאת, בשונה מיתר הערים, עיריית רמת גן מאפשרת פיצול דירות באופן חוקי בכל חלקי העיר, וכיום קיימות בה עשרות דירות שפוצלו כחוק. "כל מי שבא בידיים נקיות, נסייע לו לקדם את ההליך", אומר גורם בכיר בעירייה. "לעומת זאת, נלך עד הסוף עם אלה שפיצלו את דירותיהם בניגוד לחוק".

 

מעיריית הרצליה נמסר כי נעשות פעולות שונות כדי לאפשר מגורי צעירים בעיר, אך האכיפה נגד בעלי הדירות המפוצלות תימשך. לפני חודש דווח ב"כלכליסט" כי עיריית הרצליה מתכננת מאגר ראשון מסוגו בישראל, ובו מאות דירות בנות שלושה חדרים המיועדות להשכרה ארוכת טווח של 7–10 שנים לזוגות צעירים. עם זאת, בשיחה עם "כלכליסט" אמרה ראש עיריית הרצליה יעל גרמן כי השלמת המאגר תארך 3–5 שנים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x