שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

שכר המינימום בענף הבניין עולה ל-5,000 שקל

ההסתדרות והתאחדות הקבלנים צפויות לחתום היום על הסכם קיבוצי, במסגרתו יעלה שכר המינימום בענף ב-13% בינואר 2012

כתב כלכליסט 11:4920.07.11

ההסתדרות והתאחדות הקבלנים צפויות לחתום הערב (ד') על הסכם קיבוצי המביא בשורה משמעותית לכ-100 אלף עובדים בשכר הנמוך בענף הבניין. ההסכם קובע כי שכר המינימום בענף יעלה ל-5,000 שקל החל ממשכורת ינואר 2012. כך נמסר מההסתדרות.

 

מדובר ברמת שכר גבוהה באופן יחסי, שכן על-פי ההסכם הענפי הקודם, שנחתם בינואר 2010 וקיבל צו הרחבה, שכר המינימום בענף עומד על 4,437 שקל. כך שמדובר בהעלאה של 563 שקל ובשיעור של כ-13%.

 

שדרוג שכר המינימום בענף מקבל משמעות גדולה יותר אם משווים אותו לשכר המינימום הכללי במשק, שעומד כיום על 4,100 שקל, ויגיע באוקטובר 2012 לרמה של 4300 שקל. זאת בהתאם להסכם שחתמו בתחילת 2011 יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ויו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, שרגא ברוש, ובהתאם לחוק שעבר בעקבותיו.

 

ההסכם שייחתם היום קובע כי יישומו יחל מיד עם הוצאת צו הרחבה על-ידי שר התמ"ת. עם תחילת היישום יעלה שכר המינימום בענף לרמה של 4,800 שקל ובינואר 2012 יעלה כאמור לרמה של 5,000 שקל.

 

עוד קובע ההסכם, כי עובדי בניין הנמצאים כיום ברמת שכר של שכר המינימום הענפי, ויעברו קורס מקצועי עד ינואר 2012, יזכו לשכר גבוה אף יותר שיעמוד על 5,184 שקל. כמו כן הסכימה ההסתדרות להשוות את תעריף דמי ההבראה בענף למגזר הפרטי. ההסכם יחול הן על העובדים הזרים והן על העובדים הפלסטינים המועסקים בענף.

 

אתר בנייה בפ"ת. ההסכם יחול גם על עובדים זרים ופלסטינים אתר בנייה בפ"ת. ההסכם יחול גם על עובדים זרים ופלסטינים צילום: מיכאל קרמר

 

מעמד החתימה יערך היום בערב בבית ההסתדרות בת"א בהשתתפות יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, ויו"ר הסתדרות עובדי הבניין והעץ, יצחק מויאל. מצד התאחדות הקבלנים ייטלו חלק נשיא ההתאחדות ניסים בובליל, מנכ"ל ההתאחדות, מוטי כידור וסגן הנשיא איציק אמסלם.  

 

בובליל: אספקת דירות - משימה לאומית

 

נשיא התאחדות הקבלנים, ניסים בובליל ציין היום : "הסכם השכר הנוכחי עדיין תקף ואנו חותמים היום על הסכם השכר המשופר מרצון ומכוונה. לאור מצוקת מעמד הביניים ומצוקת השכירים, ראינו לנכון לפתוח את ההסכם ולאפשר לעובדים בענף שלנו לקבל תנאי בסיס שגבוהים יותר מכל ענף אחר. אנו גם רואים לנגד עינינו את המשימה שעומדת בפני התאחדות הקבלנים לגייס עוד עובדים ישראלים לבניין כדי לבצע את המשימה הלאומית הבוערת והיא אספקת יותר דירות לשוק הישראלי".

 

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, אמר כי "אני מאוד מקווה שעוד ענפים יצטרפו להעלאת שכר המינימום כפי שאנו עושים היום עם הקבלנים. זוהי דרך טובה להעלות את השכר של העובדים בעלי השכר הנמוך במשק".

 

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן, אמר כי "אין ספק שמדובר בהסכם שיביא לשיפור התנאים של העובדים בד בבד עם העלאת קרנו של ענף הבנייה. אנחנו נמשיך לפעול גם בענפים אחרים כך שנוכל להמשיך ולשפר את שכר העובדים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x