$
נדל

בלעדי ל"כלכליסט": אלוביץ' מצטרף כשחקן חיזוק לזוכים במכרז מתחם תנובה בת"א

יורוקום נדל"ן בבעלות שאול אלוביץ' תהיה שותפה שלישית בפרויקט המשרדים והמגורים שעתיד לקום במקום מתחם תנובה, הסמוך למגדלי עזריאלי בתל אביב. בינתיים השלמת העסקה מתעכבת על רקע חילוקי דעות בין תנובה לקבוצות הזוכות פאנגאיה ואלקטרה

גולן חזני 07:0209.06.11

איש העסקים שאול אלוביץ' מצטרף לעסקת הענק לרכישת מתחם המחלבה של תנובה ברחוב מנחם בגין בתל אביב. ל"כלכליסט" נודע כי יורוקום נדל"ן שבבעלותו תצטרף לפאנגאיה נדל"ן, שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר, וקבוצת אלקטרה בשליטת גרשון זלקינד, אשר זכו במכרז רכישת הקרקע.

 

הזוכות הציעו 565 מיליון שקל תמורת הקרקע לתנובה, בשליטת קרן אייפקס. הפרויקט כולו נאמד ב־2 מיליארד שקל. בין המפסידות במכרז על מתחם תנובה ניתן למנות את קבוצות עזריאלי ונצבא.

 

 

פאנגאיה ואלקטרה זכו בעסקת הנדל"ן השנייה בגודלה בתל אביב, אחרי השוק הסיטונאי, בחודש אפריל האחרון. הן מחזיקות בהסכם אופציה למימוש העסקה, בכפוף לבדיקת הנאותות שהיתה צפויה להסתיים בחודש שעבר, אך הן קיבלו ארכה עד יום שלישי הקרוב. במסגרת ההסכם המכונה נו־שופ (NO SHOP) התחייבה תנובה שלא לנהל מגעים עם רוכשים אחרים במקביל לבדיקה.

 

המגדלים במתחם יאפילו על קניון עזריאלי

 

מאז זכו במכרז ביקשו פאנגאיה ואלקטרה נדל"ן לצרף שותפה שלישית בעלת חוסן פיננסי, ולאחר שניהלו מגעים עם כמה גופים בחרו ביורוקום נדל"ן.

 

 

תוכנית הבנייה המעודכנת כוללת שטח של 13 דונם נטו, הממוקם מצפון למגדלי עזריאלי באזור המכונה המע"ר הצפוני (מרכז עסקים ראשי) של תל אביב. על המגרש ישנה תב"ע (תוכנית בניין עיר) לבנייה של שלושה מגדלים בני 45–65 קומות ובשטח עיקרי של 90 אלף מ"ר. שני מגדלים מיועדים למשרדים ואחד למגורים עם קומת קרקע מסחרית שבה מסעדות, בתי קפה ו־2,500 מקומות חניה.

 

ל"כלכליסט" נודע עוד כי בין תנובה לבין הקבוצה הרוכשת קיימים עדיין חילוקי דעות בכמה נקודות מהותיות, שעדיין לא הגיעו לפתרון ומעכבים את השלמת העסקה. עם זאת, אין במחלוקת כדי להביא לפיצוץ העסקה.

 

יורוקום נדל"ן, אף שאיננה מצויה לרוב באור הזרקורים, היא אחת מקבוצות הבנייה הפרטיות הגדולות בישראל. החברה מנוהלת על ידי ראובן סגן־כהן ומצויה בבעלותו המלאה של שאול אלוביץ', שהוא גם בעל השליטה בבזק.

 

יורוקום נדל"ן צפויה להחזיק באחזקה מהותית בשורה של מגדלים שעומדים לקום ברחבי גוש דן. הקשר בין יורוקום נדל"ן ובין פאנגאיה נדל"ן הנו ארוך ימים וכולל שותפות בקרקע של 300 דונם ליד התחנה המטאורולוגית בבית דגן.

יורוקום נדל"ן מחזיקה בקרקע של 10 דונם בגבעתיים להקמת מגדל של 70 קומות ומגדל נוסף של 12 קומות, כשהמגדל הגבוה צפוי להיות אחד הגדולים בארץ. על המגרש מתוכננת בנייה של 84 אלף מ"ר למגורים ו־3,000 מ"ר למשרדים.

 

כמו כן מחזיקה הקבוצה בקרקע של אצטדיון המכתש בגבעתיים לבניית שני מגדלי מגורים, ובקרקעות נוספות בגוש דן.

 

הסיבוב הקודם הקצרצר של אלוביץ' ותנובה

 

מקום נוסף שבו יורוקום נדל"ן ופאנגאיה נדל"ן שיתפו ביניהן פעולה היה במכרז הנדל"ן הענק על מכירתו של השוק הסיטונאי בתל אביב. שתיהן היו חלק מקבוצת סוהו, בראשותה של שיכון ובינוי נדל"ן, שכללה גם את החברות קנדה ישראל, דורון אביב ואמות.

 

קבוצת סוהו אף זכתה במכרז השוק הסיטונאי, אך החליטה בהמשך לשנות כיוון ולסגת ממנו. הסיבה לכך היתה החלטה שקיבלו בעלי מתחם השוק הסיטונאי, עיריית תל אביב וחברת השוק הסיטונאי של תנובה, שלפיה תינתן בלעדיות במשא ומתן - הסכם NO SHOP - לקבוצת גינדי רבוע כחול.

 

נסיקה בציר מנחם בגין

 

מתחם תנובה ממוקם על ציר מנחם בגין, בין מגדלי עזריאלי לצומת רכבת ארלוזורוב מצפון. במקום צפויים לקום בשנים הקרובות כמה מגדלים שיכללו לראשונה בציר גם ייעוד מגורים, בהם פרויקט מגדלי הצעירים שמארגנת קבוצות הרכישה של האחים חג'ג' ואור סיטי, שיכלול יותר מ־300 יחידות דיור בקצה הצפוני של הציר. שני מגדלים בייעוד משולב של משרדים ומגורים תקים חברת קרדן נדל"ן (הראשון לקראת השלמה), מגדל אגד שתקים נצבא, מגדל רסיטל במקום אולמי רסיטל, מגדל גזית ומגדל המתוכנן במקום בית "ידיעות אחרונות. "

בטל שלח
    לכל התגובות
    x