שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בדרך למעלה - גבעת שמואל: שכונת רמת הדר

השכונה המבוקשת חווה בשנים האחרונות עליות מחירים, עקב זרם של משפחות אמידות מהמגזר הדתי

דותן לוי 15:0310.02.11

גבעת שמואל עברה מהפך אמיתי שאותו הובילו חובשי הכיפות הסרוגות שזרמו ליישוב וחיזקו את מעמדו. כיום מחירי הנכסים ביישוב גבוהים אפילו בהשוואה לערים השכנות פתח תקווה וקריית אונו.

 

שכונת רמת הדר נחשבת למבוקשת ביותר בגבעת שמואל. היא ממוקמת במזרח העיר ובנויה סביב קניון הגבעה ופארק רמון. רוב השכונה בנויה בבנייה רוויה ובחלקה המזרחי נמצאים בעיקר בתים צמודי קרקע.

 

 צילום: אריאל בשור

ברמת הדר מתגוררים כ־8,000 תושבים, רובם זוגות מהציבור הדתי־לאומי. כמו כן מתגוררים בשכונה גם עולים מבלגיה ומצרפת, וסטודנטים שלומדים באוניברסיטת בר־אילן הסמוכה. מלבד הקניון, נהנים תושבי השכונה משירותי בנקים, סניף דואר, בית מרקחת, מסעדות ומסחר כללי.

 

הפארק הממוקם בלב השכונה משתרע על פני 30 דונם, ובנוסף ישנם בית ספר יסודי דתי, מבנה אולפנה שייפתח בספטמבר הקרוב, יותר מ־20 גני ילדים, כמה בתי כנסת ומקווה.

 

בעשור הקרוב, עם בנייה של 5,000–7,000 יח"ד נוספות, העיר עתידה להכפיל את תושביה. מזרחית לשכונה קיימת עתודת קרקע של כ־320 דונם, ובה העירייה מתכננת בנייה של כ־1,600 יח"ד ויותר מ־200,000 מ"ר של משרדים ומסחר, מבני ציבור, תחנת רכבת קלה ופארק נוסף. כמו כן מתוכננת שכונה נוספת בדרום העיר המונה כ־1,800 יח"ד.

למרות הגידול בתושבים, תושבי השכונה מדווחים כי התנועה מהעיר החוצה לכביש 4 זורמת. בעתיד מתוכננת הרחבה של הכביש בנתיב נוסף ויציאה נוספת אליו בצפון העיר. כמו כן, בימים אלו משלימה נתיבי איילון את הרחבתו של ציר רבין בגבול העיר המזרחי. בכביש 471 מתוכננים חיבורים מזרחה לכיוון פתח תקווה, לדרך רבין וקריית מטלון.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x