שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בדרך למעלה - אור עקיבא: שכונת היובל

השכונה הסמוכה לקיסריה מסמנת את השינוי הנדל"ני שעובר על אור עקיבא. המחלף החדש והעבודה בתחום החינוך הובילו לעליית מחירים

התדמית הלא מחמיאה של אור עקיבא, שכנתה של קיסריה היוקרתית, לא סייעה למאמציה מרובי השנים למשוך אל גבולותיה אוכלוסייה חזקה. גם ניסיון לאחד את העיר לרשות מקומית אחת עם קיסריה ב־2007 לא יצא לפועל. ובכל זאת, עובר על העיר שינוי נדל"ני, ושכונת היובל הצפונית, המכונה גם אורות הירוקה, היתה הראשונה שבה ניתן היה לראות את שינוי זה.

 

שכונת היובל היתה השכונה הראשונה באור עקיבא שמשכה אליה משפרי דיור מחוץ לעיר, שזיהו בה מקום בעל איכות חיים גבוהה ומחירים נמוכים. בהיותה השכונה הקרובה ביותר לקיסריה, מעניקה השכונה לתושביה תחושה של "ללכת עם, להרגיש בלי" - עם הנוף לים ולווילות עם הבריכות הנשקפות מחלונות הבתים כבר מהקומה החמישית, ובלי מחירי העתק שבהם נמכרים בתים במגרשי השכנה העשירה.

 

 

ראש עיריית אור עקיבא שמחה יוסיפוב מסביר כי מאז החלה הבנייה בשכונת היובל לפני כעשור אוכלסו כבר 500 יחידות דיור. לפי התוכניות צפויה השכונה עוד לגדול ולהגיע לכ־1,700 יחידות דיור, חלקן בבתים צמודי קרקע וחלקן בדירות בבנייה רוויה וכן בבניינים גבוהים בני 20 קומות.

 

לפי תכנון השכונה, מיועדים 40% מהשטחים בה להישאר שטחים פתוחים וירוקים. מחירי הדירות אמנם קפצו בעשרות אחוזים בשנים האחרונות, אולם גם ברחובות המבוקשים ביותר בשכונה, כמו רחוב החרמון ורחוב הכרמל, עדיין ניתן למצוא יחידות דיור במחירים הגיוניים יחסית. ברחובות אלה ניתן למצוא דירות חדשות בשטח של כ־90 מ"ר במחיר שלא עולה על מיליון שקל, וכן קוטג'ים דו־משפחתיים בשטח של 160 מ"ר במחירים הנעים בין 1.55 ל־1.65 מיליון שקל.

 

לדברי יוסיפוב, המהפכה בשוק הנדל"ן באור עקיבא החלה לאחר פתיחתו של מחלף אור עקיבא לפני כשנתיים. עד אז כביש 2 אמנם עבר ליד העיר, אך הנגישות לעיר לא היתה מספקת. המחלף החדש, תחנת הרכבת הקרובה והעבודה המרובה שנעשית בתחום החינוך והתרבות בעיר יצרו שינוי שמתבטא גם במחירי הנדל"ן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x