שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בדרך למעלה: שכונת נווה מרחב בפרדס חנה

בעקבות עליית המחירים במרכז גילו רבים את קסמה של פרדס חנה, ורחוב דרך למרחב שבה הוא אחד הרחובות המרכזיים ביישוב

דותן לוי 18:0305.01.11

אחד הקשיים במושבה פרדס חנה הוא היכולת לקטלג שכונות לפי איכותן. היישוב משתרע על שטח עצום של 22.6 אלף דונם וזרועים בו אזורים ותיקים לצד בנייני שיכונים רעועים, שבהם מתגוררים כ־34 אלף תושבים. כך לדוגמה, אחד הרחובות היקרים במושבה מסתיים בשיכון עולים. לא במפתיע ניתן למצוא בפרדס חנה אוכלוסייה מגוונת במיוחד - החל בעולים מחבר העמים ומאתיופיה, דרך חקלאים ותיקים, וכלה באנשי הייטק ואמנים.

 

בשנים האחרונות, בעקבות עליית המחירים במרכז, גילו רבים את הנוסחה שהפכה את פרדס חנה למקום מבוקש; תחנת הרכבת שהוקמה לפני שנים אחדות, וסלילתו של כביש 6, הפכו אותה לנגישה מאוד למרכז - כחצי שעה בלבד מתל אביב. לכך מתלווה אופיה של המושבה, שמאפשר גידול ילדים באזור כפרי ובסמיכות לשמורות טבע רבות. עד לפני כשבע שנים ניתן היה למצוא בפרדס חנה בתים ישנים על שטח של חצי דונם בכ־140 אלף דולר, נכס שעשוי להימכר כיום בכ־1.5 מיליון שקל.

 

 צילום: נמרוד גליקמן

 

רחוב דרך למרחב הוא אחד הרחובות הראשיים והמרכזיים ביישוב. הוא מתחיל בלב מרכז העסקים, וממשיך עד חלקה הדרום־מערבי של פרדס חנה. הרחוב נמצא בסמיכות לכל מוקדי העסקים - מבנה המועצה, דואר, קופות חולים, בנקים וחנויות, בהמשכו נמצא המתנ"ס המקומי ועל צירו פזורים גני ילדים רבים, בתי ספר ובתי כנסת. רוב הבתים ברחוב הם מבני שיכון ישנים שנהנו גם הם מעליית המחירים בכל היישוב אך נותרו נמוכים יחסית. דירות ברחוב זה יתאימו בעיקר למשפחות חסרות אמצעים או למשקיעים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x