$
נדל"ן

פינוי-בינוי נווה שרת יוצא לדרך

הזוג בר נתן, שסירובו להצטרף לחתימות דיירי נווה שרת עיכב את פרויקט הפינוי־בינוי מהגדולים בתל אביב, נתן את הסכמתו בתמורה לדחיית התביעה נגדו וכיסוי הוצאותיו המשפטיות

סוף למאבקי הפינוי־בינוי בשכונת נווה שרת בתל אביב? שופטת השלום רחל עורקבי, שאישרה בשבוע שעבר את הפשרה, קבעה כי בני הזוג דרור ודורית בר נתן, שנתבעו על ידי דיירת בשם רחל גואטה, יחתמו על הסכם הפינוי ובתמורה לכך תידחה התביעה נגדם.

 

החלטה זו למעשה מוציאה לדרך את אחד מהפרויקטים הגדולים

להתחדשות עירונית בתל אביב הכולל פינוי של 154 דירות ובנייה של כ־420 דירות במקומן ברחוב בית אל, ואף מסיימת סכסוך שהחל לפני כחמש שנים כשחברת גרין פארק החלה בהחתמת הדיירים לפרויקט. עם זאת, קבעה השופטת כי גואטה תשלם לבני הזוג סכום של 170 אלף שקל לטובת כיסוי שכר טרחה והוצאות בית המשפט של בני הזוג, זאת לאחר שבמהלך חקירתה היא לא הכחישה כי פנייתה לבית המשפט מומנה על ידי החברה הקבלנית.

 

מאבק הדיירים בנווה שרת היה ראשון מסוגו והפך לסמל להתכתשויות בין דיירים שרואים את תוכנית הפינוי־בינוי כהזדמנות לשדרג את בתיהם ואת שכניהם - סרבני החתימות - כסחטנים. תגובת השכנים לסירובם של הזוג כללה תביעה שהגישה גואטה כנגדם בסך 908 מיליון שקל, ובנוסף התקיימו בחודש אפריל האחרון הפגנות בכניסה לביתם ובכניסה למקום עבודתה של בר נתן בבית מפעל הפיס.על השלטים נכתב: "סחטנות פינוי־בינוי" וגם "דורית בר נתן, 4 מיליון יש רק למפעל הפיס".

 

עו"ד כצמן עו"ד כצמן צילום: עמית שאבי

עו"ד ברוך כצמן ממשרד הרצוג פוקס נאמן, שייצג את הזוג בר נתן, מסר כי הזוג נאלץ לקחת משכנתה כדי לעמוד בהוצאות המשפט. "אנחנו שוקלים את המשך צעדנו, בין היתר תביעה נגד החברה היזמית על ניהול משפט שלא בתום לב, ההפגנות נגד בני הזוג והוצאת לשון הרע", אמר כצמן. לדבריו, גם אם בני הזוג היו חותמים, הפרויקט לא היה יכול לצאת לדרך מכיוון שהם לא היחידים שלא חתמו במועד הגשת התביעה, וכי היו תנאים נוספים שהחברה התחייבה עליהם וטרם בוצעו.

 

בזמן שהדיירים ממשיכים במאבקיהם בין כתלי בית המשפט, הודיעה אתמול חברת אלדר שיווק על מבצע מכירה מוקדמת בפרויקט פינוי־בינוי נוסף בשכונה. התוכנית כוללת פינוי שישה בניינים ברחוב בית אל 16–26 ובנייה במקומם של שלושה בניינים בני 20 קומות ו־270 יחידות דיור. את הפרויקט תבנה חברת אשלי שבבעלות אשר אלון וחברת ש. מיכלסון שבבעלות יעקב אפריון, שמדווחים על חתימות מצד 100% מהדיירים. המבצע כולל מכירת 50 הדירות הראשונות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x