שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

אטיאס: "אם לא יתוכננו ערים ושכונות לחרדים - הם יכבשו שכונות חילוניות"

שר השיכון, המוביל בימים אלה את תוכנית הקמת העיר החרדית חריש, הבהיר במהלך כנס כי הוא תומך במגורים נפרדים למגזר החרדי

שי פאוזנר 12:1627.10.10

"למרות שבכל שנה מתחתנים בציבור החרדי 6,500 זוגות, ממשלת ישראל לא תכננה בעשר שנים האחרונות עיר המיועדת לחרדים". כך אמר אמש (ג') שר השיכון והבינוי אריאל אטיאס בכנס החרדים שערכה עמותת גשר בבית גשר בירושלים.

 

אטיאס הזהיר כי "במידה ולא יתוכננו שכונות או ערים לחרדים,

התוצאה תהיה שהם יכבשו שכונות חילוניות". בכנס שנערך תחת הכותרת "מדינה בהפרדה", ועסק במגורים של חרדים דתיים וחילוניים, אמר עוד השר אטיאס כי הוא תומך בשכונות נפרדות לחרדים.

 

כזכור, אטיאס מוביל כיום תוכנית להקמת עיר חרדית ביישוב חריש שבוואדי ערה, החלטה שמעוררת התנגדות קולנית מצד תושבי האיזור, ערבים ויהודים.

 

השר אטיאס אמר עוד באותו מפגש כי לא יאפשר לילדיו להיפגש עם צעירים חילונים למטרת היכרות וחילופי דעות. 

 

אילן גאל דור, מנכ"ל עמותת גשר, אמר לאחר דבר של השר כי הוא "מברך את השר על האחריות שהוא לוקח לבניית דירות לחרדים, אבל חרד לעתידה של מדינת ישראל כשהשר אומר שהוא לא רוצה שילדיו ישתתפו במפגש גשר עם ילדים חילוניים". לדריו, "עלינו למצוא גשרים לשבירת המחיצות והסטריוטיפים שיש בין האוכלוסיות".

 

באירוע השתתפו גם השר לשעבר יוסף פריצקי, וסגן ראש עיריית ירושלים יצחק פינדרוס. פריצקי אמר לבאי הכנס, רובם אנשי נדל"ן ונציגים של העדה החרדית, "אותי לא מעניינים החרדים. כולנו מיעוטים וצריך שיהיה במדינה שוויון גם בחובות וגם בזכויות". פינדרוס החרדי הגיב לדבריו: "אל תנסו לחנך אותנו. אנחנו 700 אלף איש שרוצים לחיות בנפרד על פי אורח חיינו הייחודי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x