שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

אטיאס: "המציאות בשוק הנדל"ן מחייבת מדיניות חדשה של הממשלה"

שר השיכון בכנס הכלכלי חברתי של משרד התמ"ת: "בכוונת המשרד להנהיג רפורמה לסיבסוד 800 שקלים בחודש לזוגות צעירים לרכישת דירה ראשונה באזורי הפריפריה"

כתב כלכליסט 12:2812.10.10
שר השיכון אריאל אטיאס, אמר היום (ג') כי בכוונת המשרד להנהיג רפורמה לסיבסוד 800 שקלים בחודש לזוגות צעירים לרכישת דירה ראשונה באזורי הפריפריה. אטיאס, שדיבר בכנס הכלכלי חברתי של משרד התמ"ת, אמר כי העלייה במחירים נובעת ממחסור בשיכון קרקעות.

 

לצפייה בשידור החי מ"הכנס הכלכלי חברתי 2010" לחצו כאן

לדברי אטיאס, "בכל שנה שיווקנו עד כה 15,000 דירות כאשר ההיצע אמור להיות 40,000 דירות בשנה. השנה הכפלנו את הכמות ל-30,000 דירות. אין ספק, שהעלייה בריבית פוגעת בזוגות צעירים וגם ביטול עולם התמריצים מ-2003. אין ספק שהמציאות מחייבת מדיניות חדשה".

 

בפאנל השרים שבו השתתף אטיאס אמר שר הרווחה, יצחק הרצוג, כי "יש צורך במנהיגות רצינית. מדינה שרוצה לקחת את ההתמודדות עם רף עוני של 20% צריכה
לעשות צעדים. אחד המיידיים שבהם צריך להתמקד בחילוצן של משפחות חד הוריות החיות במעגל העוני".

 

בהקשר של חרדים ועבודה אמר אטיאס: "החרדים הם מגזר עם מאפיינים מיוחדים. לא צריך לחנך אותו, אלא לתת לו את הכלים. הוא לא צריך הטפות ללכת לעבוד, הוא צריך את היכולת. כשנותנים לציבור החרדי את התמריצים הנכונים, הוא יוצא לעבוד. כך למשל עשו בחברות התקשורת. חרדים לא יעבדו בכל מקום עבודה חילוני, יש לתת להם את המקומות שלהם. אולי שר התמ"ת שהוא לא מהמגזר, יוכל לעשות זאת בצורה הטובה ביותר".

 

בתגובה לכך אמר שר התמ"ת, בנימין בן אליעזר: "לגבי החרדים, אני מזהה את המגמה. זימנתי אלי את ראשי הציבור החרדי ולא האמנתי למה שאני רואה- כולם הגיעו. יש להם כמיהה ורצון להיכנס לשוק העבודה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x