שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

סירבו לעסקת פינוי בינוי ונתבעו על ידי השכנים בסכום של 27 מיליון שקל

קבוצת דיירים מיהוד הגישה תביעה כנגד 2 דיירים אשר התנגדו לפרויקט למרות שהיו צפויים לקבל עבור דירתם הישנה 2 דירות 5 חדרים חדשות

דותן לוי 21:1619.09.10

קבוצה של חמישה דיירים תושבי רחוב העצמאות 33 ביהוד תובעת שניים משכניהם לבניין בסכום של 27 מיליון שקל כיוון שסירבו לעסקת פינוי בינוי וזאת למרות שחתמו על כתב הכוונות.

 

בתביעה שהגישו באמצעות משרד עו"ד אלדר אדטו לבית המשפט המחוזי מרכז מבקשים התובעים כי בית המשפט יכריז

על השכן כדייר סרבן מטעמים בלתי סבירים וכן הגישו בקשה לתביעה כספית בגובה של כ-27 מיליון שקל, סכום המהווה את ההפרש בין הדירות החדשות שיקבלו לבין דירותיהם הישנות.

 

הדיירים מתגוררים במתחם אשר הוכרז בעבר לפינוי ובמשך השנים ניהלו משא ומתן מול מספר קבלנים עד שלאחרונה הגיעו להסכמות לגבי ביצוע הפרויקט עם חברת בונה הצפון.

 

לפי ההסכם, בתמורה לפינוי דירתם הישנה יקבלו 2 דירות חמישה חדרים בגודל של 120 מ"ר עם מרפסת של 12 מ"ר, 4 חניות תת קרקעיות, 2 מחסנים בגודל של כ-6 מ"ר, מזגן 5 כוח סוס וכן תשלום דמי שכירות לכל תקופת הפינוי, תשלום עבור הובלה מהדירה הישנה לחדשה, התחייבות לתשלום מלוא המסים והתחייבות לתשלום שכר טרחת עורך דינם.

 

כאמור, לאור התנגדות השכנים, התובעים טוענים כי חוק פינוי בינוי קובע תנאים ספציפיים על מנת שהמסרב לביצוע עסקת הפינוי בינוי לא ייחשב כדייר סרבן האחראי בנזיקין כלפי התובעים. תנאים אלו לא מתקיימים לטענתם בתיק זה, ומשכך יש להכריז על הנתבעים כדיירים סרבנים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x