$
נדל"ן

בלעדי ל"כלכליסט": לני גרופ היא המשקיעה הנוספת במתחם ליבר בת"א

שחקנית חדשה בשוק הנדל"ן: קבוצה בשליטת משקיע יהודי צרפתי נכנסת כשותפה למתחם שבו ייבנה מגדל בן 32 קומות

קבוצת הנדל"ן לני גרופ היא המשקיעה הנוספת במתחם ליבר, הממוקם בין פלורנטין לנווה צדק בתל אביב, כך נודע ל"כלכליסט". לפני כשבועיים דיווחה חברת אינטרקולוני טאוורס על חתימת הסכם אופציה בינה לבין חברה פרטית שבראשה עומד משה גבריאל, המכהן במקביל גם כמנכ"ל אינטרקולוני. לפי הדיווח, החברה הפרטית שילמה כ־7 מיליון שקל עבור האופציה לרכישת המגרש ששטחו 4.5 דונם ותחזיק ב־56% ממנו. אם תמומש האופציה יעמוד מחיר המגרש על כ־200 מיליון שקל נוסף על 20% מהרווחים שיניב הפרויקט. כעת נודע ל"כלכליסט" כי לני גרופ, קבוצה המורכבת מכמה חברות נדל"ן פרטיות ונמצאת בשליטת משקיע יהודי צרפתי ששומר על אנונימיות, תחזיק באחוזים הנותרים במגרש.

מה דעתך על מניית פנאקסיה ישראל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לני גרופ הוקמה לפני כשנתיים ופעילותה מתחלקת בין פעילות נדל"נית יזמית לבין ארגון קבוצות משקיעים, ברובם תושבי חוץ, במסגרת קבוצות רכישה. לקבוצה כשמונה פרויקטים למגורים בתל אביב, ביניהם פרויקט ברחוב הירקון וברחוב טרומפלדור. מתחם ליבר, שבו צפוי להיבנות בניין בן 32 קומות ובו 150-130 יחידות דיור, הוא הפרויקט הגדול ביותר שאליו נכנסה הקבוצה מאז הקמתה במתכונת הנוכחית והיא תפעל כקבוצת רכישה. את הקבוצה ייצגו בעסקה זו עו"ד אמיר חן ועו"ד עוזי פנחסי. את המגדל מתכנן האדריכל גל מרום.

 

מתחם ליבר שבין הרחובות פינס ואילת מורכב מחמש חלקות שונות ומדובר באחת מעתודות הקרקע האטרקטיביות בדרום תל אביב. לפני ארבע שנים קנתה אינטרקולוני את המגרש בכ־16 מיליון דולר מהאחים עופר והחברות שטראוס עילית ולפי המחיר שבו הוא מוצע כיום המתחם שילש את ערכו. המתחם הוא חלק מתוכנית כוללת שנקראת מתחם המסילה ובה מתוכננים כ־1,400 יחידות דיור וכ־150 אלף מ"ר של שטחי תעסוקה. התוכנית עוררה התנגדויות מצד תושבי השכונות הסמוכות וארגונים חברתיים בטענה כי אינה מביאה בחשבון שיקולי תחבורה ושטחים ציבוריים. מלני גרופ נמסר כי התוכנית של מתחם ליבר נמצאת בשלבי תכנון מתקדמים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x