$
בורסת ת"א

גבריאלי לא שילם לנושים, אך מכר קרקע ברווח של 7 מיליון שקל

בעלי אינטרקולוני, שלא תרם להסדר החוב, ביצע עסקת נדל"ן פרטית בת"א

סיון איזסקו 09:0108.07.10

אינטרקולוני מחקה לבעלי איגרות החוב סכום של 137 מיליון שקל מתוך חוב כולל של 176 מיליון שקל והמירה אותו למניות. בעל השליטה בחברה, משה גבריאלי, לא תרם מאומה מכיסו כדי לעמוד בהתחייבויות החברה - אבל עובדה זו לא מונעת ממנו להמשיך בעסקיו הפרטיים כרגיל.

מה דעתך על מניית פנאקסיה ישראל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

גבריאלי, שניהל את אינטרקולוני עד לקריסתה וחזר לתפקיד המנכ"ל לאחר הסדר הנושים עם משכורת של 80 אלף שקל בחודש, השלים השבוע עסקת נדל"ן פרטית, במסגרתה מכר במשותף עם עו"ד אריאל שוב קרקע בדרום תל אביב ב־18 מיליון שקל לקבלן דורון אביב. קרקע זו, הממוקמת בפינת הרחובות אליפלט ואילת, נרכשה על ידי גבריאלי ושוב לפני חודש בלבד ב־11 מיליון שקל.

 

מהעסקאות ניתן ללמוד שכפי הנראה היו ברשותו של גבריאלי מספיק מזומנים גם כדי להעלות בזמנו תרומת בעלים משמעותית במסגרת ההסדר באינטרקולוני.

 

במסגרת הסדר החוב שגיבשה החברה עם בעלי האג"ח בסוף 2009, שמר גבריאלי את הקלפים קרוב לחזה ולא הזרים מהונו - זאת למרות העובדה שערב קריסת החברה משך ממנה מדי שנה שכר והטבות בהיקף של כמיליון שקל בשנה.

 

מבחינה משפטית אמנם בעל השליטה אינו חייב בחובות החברה, כל עוד בית המשפט לא התיר לנושים "להרים מסך". אולם בזירה העסקית אפשר היה לצפות להתנהלות אחרת של גבריאלי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x