$
נדל

בעקבות פלמחים: מתחדש המאבק על חוף כורסי בכנרת

הירוקים יוצאים נגד התכנית של האחים נקש, בעלי חברת אורכידאה, לבנות מאות יחידות אירוח ומרכז מסחרי בחוף הכורסי על שפת הכנרת

הישג הירוקים בעצירת הבניה בחוף פלמחים עורר השבוע מאבקים ישנים בהם ניסו ארגוני הסביבה למנוע מפרויקטים נדל"ניים לקום על קו החוף.

 

היום (א') שלח חבר מועצת העיר הרצליה ורכז תחום הים והחופים, דרור עזרא, מכתב בשם מפלגת הירוקים אל השר גלעד ארדן ובו הוא מבקש למנוע

את הרס חוף כורסי בכנרת. עזרא אף מבקש במכתבו לעכב את מתן היתרי הבניה בפרויקט.

 

כפי שעולה ממכתבו, הקרקע בחוף כורסי יצאה למכרז של מנהל מקרקעי ישראל. חברת אורכידאה של האחים נקש הציעו 13 מיליון שקל על השטח המשתרע על כ-95 דונם וזכו במכרז. התכנית- תב"ע ג/7944 מאפשרת בנייה של מאות יחידות אירוח ומוקדי מסחר ובילוי בהיקף בינוי נרחב כ-50 מטר מקו החוף.

 

על מנת לחזק את טענתם צירפו הירוקים מכתב נוסף שהופץ ביוני 2006 לכל המעורבים במכרז עליו חתומים 133 מדענים ומומחים בתחום הביולוגיה, ההידרולוגיה ואיכות הסביבה. "בפועל רוב החופים כבר נמסרו ליזמים פרטי" נכתב במכתב המדענים, "הניסיון מלמד שכאשר ליזם יש זכויות בקטע חוף נתון הוא פועל להפיק ממנה תועלת כלכלית מרבית ע"י ניצול מסחרי אינטנסיבי, גם על חשבון פגיעה בערכי טבע ונוף ובמרחב הנופש לציבור הרחב".

 

עזרא אמר היום כי בנייה על חוף כורסי תהיה בכיה לדורות. "מצבם האומלל של חופי הכנרת מחייב את התערבותו של השר להגנת הסביבה, ונקודת התחלה הטובה ביותר להחזרת חופי הכנרת לציבור תהיה לשמור על החוף כורסי, ללא בנייה. אנו מקווים שהשר ארדן יפעל במקרה כורסי כמו שהוא פעל במקרה פלמחים ואף יותר מכך", אמר עזרא.

 

מחברת אורכידאה לא נמסרה תגובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x