$
נדל

הירוקים הפסידו במאבק נגד מגדל המעלית בחוף הרצליה

בית המשפט דחה את עתירת מפלגת הירוקים נגד הקמת מגדל שנועד לשרת נכים בחוף אכדיה

שי פאוזנר 20:1417.05.10

בית המשפט דחה את עתירת מפלגת הירוקים נגד החלטת ועדת הערר לאשר היתר לבניית טיילת, הכוללת מגדל מעלית בחוף אכדיה בהרצליה. 

 

החלטת בית המשפט למעשה מאפשרת בנייה המנוגדת לחוק שמירת הסביבה החופית, האוסר על בנייה במרחק 100 מטר מהחוף (תמ"א 13). בית המשפט נתן משקל

מכריע לטענת העירייה כי מגדל המעלית נועד לשרת את ציבור הנכים.

 

על פי ההחלטה, הפרשנות לפיה חוק שמירת הסביבה החופית קבע את הסדר המדידה החל בעניינים הקבועים בו, ובהם בלבד, היא פרשנות סבירה, שבהעדר הוראה מפורשת אחרת בחוק, יש להעדיף אותה. בנוסף, הטילה השופטת על הירוקים סכום חסר תקדים של 60 אלף שקל.

 

בנובמבר 2007 אישרה ועדה המקומית הרצליה היתר בנייה להקמת טיילת על חוף אכדיה, שכללה בניית מגדל מעלית בגובה 22 מטרים. בינואר 2009 הגישה מפלגת הירוקים עתירה נגד הקמת המגדל, בטענה שהוא נמצא בתחום רצועת ה-100 מטר מקו החוף, ודרשה לבחון חלופות אחרות להפוך את החוף לנגיש לנכים.

 

דרור עזרא, יו"ר מפלגת הירוקים בהרצליה, מסר היום:"אנו סבורים שבית המשפט טעה בפסק הדין, מדובר בהיתר לא חוקי למגדל בטון מגלומני שנבנה במרכזו של החוף המרכזי של הרצליה לא שום הצדקה, זאת כאשר היו מספר חלופות הנגשה טובות יותר שכלל לא נבדקו. בנוגע לקו החוף, פסק-הדין למעשה מבטל לחלוטין את ההגדרה שקבע חוק החופים ובכך מקטין בעשרות מטרים את רצועת ה-100 מ' לכול אורך חופי ישראל. אנחנו מתכוונים לערער לבית המשפט העליון".

 

עוד הוסיף עזרא: "החלטת בית המשפט לקנוס אותנו היא מסר ציבורי חמור שנועד להרתיע עותרים ציבוריים מלפנות לקבל סעד מבית המשפט, וכך במקום שבית המשפט ימנע מרשויות לגרום עוולות, הוא נותן אישור להמשיך לגרום עוולות לא חשש הדין".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x