• תפריט
נדל"ן

משרד השיכון יפרסם היום מכרז ל-273 דירות במסגרת המחיר למשתכן ביבנה

במחיר למשתכן המטרה היא להוריד את המחירים. לכן, כשהיזמים שיגישו הצעה למכרז יתחרו על מחיר הדירה הסופי הנמוך ביותר ולא על המחיר הגבוה כפי שנהוג במכרזים רגילים

משרד השיכון והבינוי יפרסם היום (ג') מכרז במחיר למשתכן במסגרתו יתחרו יזמים על בניית 273 דירות בעיר יבנה, כך נודע ל"כלכליסט". לדברי בכיר במשרד, מכרזי המחיר למשתכן מקודמים כאמצעי להורדת מחירי הדירות וכפיתרון דיור לזוגות צעירים ולמשפחות עם ילדים שאין בבעלותן דירה.

 

במחיר

למשתכן הרעיון הוא להוריד את המחירים, ולכן היזם צריך לחשב עלויות פיתוח, בניה וקרקע ולהתחרות על מחיר אטרקטיבי ביותר. לפיכך, היזמים שיגישו הצעה למכרז יתחרו על מחיר הדירה הסופי הנמוך ביותר, ולא על המחיר הגבוה כפי שנהוג במכרזים רגילים.

 

המכרז ביבנה יצא היום לאחר שנוצר שיתוף פעולה בין משרד השיכון והבינוי עם ראש העיר צבי גור-אריה ליצירת תמהיל שישלב דירות קטנות בעיר. בעבר היה ניסיון להוציא מכרז דומה בעיר אך הוא לא יצא לפועל כיוון שתמהיל הדירות שנקבע היה לדירות גדולות בשטח של כ-150-160 מ"ר, דירות שלא היו בהישג ידם של הזכאים לדירות.

 

מגורמים בכירים במשרד השיכון נמסר כי המשרד ימשיך לקדם את מכרזי המחיר למשתכן בכל עיר שיוכל תוך ניסיון ליצירת שיתוף פעולה עם ראשי הערים השונות בישראל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x