$
נדל"ן

קרן פייר תבנה לראשונה מחוץ לגוש דן: מתכננת 194 דירות באשדוד

זלמן שובל, מראשי הקרן: לאור ההתפתחות המואצת שחוותה העיר בשנים האחרונות מבחינתנו אשדוד היא כעת חלק בלתי נפרד ממרכז הארץ

שי פאוזנר 14:3821.03.10

קרן פיין של זלמן שובל, לשעבר שגריר ישראל בארה"ב והיזם שלמה גרופמן, יוצאת לראשונה מחוץ לגוש דן. הקרן צפויה לבנות באשדוד 194 יחידות דיור על עתודת הקרקע האחרונה שנותרה בה - במתחם המע"ר.

 

לדברי ראשי הקרן, "בעיר ביקוש רב לדירות בנות 3 4 ו-5 חדרים. בחודשיים האחרונים

הייתה עלייה במחירי הדירות בנות 3-4 חדרים בעיר בשיעור של כ-5%".

 

במהלך פגישתם של ראשי הקרן עם ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי,  אמר שובל כי לאחר שהקרן התרכזה עד כה במרכז הארץ, ולאור ההתפתחות המואצת שחוותה העיר בשנים האחרונות, מבחינתם אשדוד היא כעת חלק בלתי נפרד ממרכז הארץ, ולכן קיבלו החלטה, לראשונה בתולדות הקרן, לצאת מאזורי הביקוש הקשה במרכז הארץ, ולבנות פרוייקט יוקרה באשדוד. "אנחנו מייעדים את הפרוייקט בעיקר לתושבי אשדוד, אולם לאור מחקרים המצויים בידינו, יש כיום גם תנועה של תושבים מהמרכז לאשדוד והפרויקט הזה בהחלט ייתן מענה למי שמגיע מהמרכז ומחפש דירה בפרוייקט יוקרתי, במרחק הליכה מהים, במיקום הטוב ביותר בעיר".

 

במהלך הפגישה ציין ראש העיר כי בכוונתו לבחור בזמן הקרוב שם למתחם החדש, שצפוי להיות הרובע היוקרתי ביותר בעיר, שעליו צפויות להיבנות כ-2,000 יחידות דיור חדשות. המתחם מצוי בסמוך לרובע י"א באשדוד, על הקו הראשון לים ובמרחק הליכה לסיטי של העיר ומרכזי הבילוי והתרבות.

 

שובל אמר במהלך הפגישה כי ההשקעה באשדוד מהווה מבחינתו מעין סגירת מעגל, שכן בימיה הראשונים של העיר, הבנק שבבעלותו, בנק ירושלים, היה בין הבנקים הראשונים שהקימו בה סניף, כשהעיר מנתה אז רק כמה עשרות אלפי תושבים.

 

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, אשדוד צפויה להגיע ל-300 אלף תושבים עד שנת 2030, אולם לסרי, אמר במהלך הפגישה כי יפעל להגיע ליעד הזה בתוך זמן קצר יותר. לדבריו, ההחלטה של ראשי הקרן להשקיע בעיר, מוכיחה כי אשדוד עשתה בשנים האחרונות קפיצת מדרגה, והיא בהחלט מהווה כיום אלטרנטיבה ראויה למי שמבקשים למצוא דיור איכותי במחירים סבירים, ועדיין להישאר קרובים למרכז הארץ.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x