שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

חיפה: אתר האנטנות ברמת אלמוגי ייהפך למתחם מגורים

אחרי 15 שנות מאבק נגד אתר פלנורד הצה"לי, מקדמת העירייה את פינויו. השכנים ירוויחו גם מהפחתת הקרינה וגם מעליית ערך דירותיהם

דותן לוי 07:0514.02.10

אחרי מאבק תושבים שנמשך כ־15 שנה, עתיד אתר השידור הצה"לי פלנורד לפנות את מקומו בשכונת רמת אלמוגי בחיפה לטובת מתחם מגורים. עיריית חיפה מקדמת תוכנית להקמת שכונה בת 147 יחידות דיור במבנים מדורגים בני 4–6 קומות על שטח של 28 דונם, שבו ממוקם כעת האתר. התוכנית עברה את אישור הוועדה המקומית והומלצה להפקדה בוועדה המחוזית.

 

לדברי מהנדס העיר חיפה אריאל ווטרמן, העירייה הגיעה להבנות עם משרד הביטחון, מינהל מקרקעי ישראל והתושבים על הקמת המתחם החדש. לאור תמיכת התושבים בפינוי האתר, לא צפויות התנגדויות. הפינוי להתבצע בשנה הקרובה, שלאחריה יוציא המינהל מכרז על הקרקע. לפי הערכות העירייה, עלות הפינוי לא תהיה גבוהה ותסתכם במאות אלפי דולרים.

 

 

אתר השידור הצה"לי הוקם עוד לפני קום המדינה. תושבי רמת אלמוגי ניהלו במשך שנים מאבק באתר האנטנות, הצמוד לבית הספר איינשטיין, בטענה שהוא יוצר קרינה. במסגרת הסדר פשרה עם התושבים נאלץ צה"ל נאלץ להפחית מאוד את רמות הקרינה, עד שהאתר נהפך בעצם ללא יעיל.

 

רמת אלמוגי נחשבת לאחת השכונות היקרות בחיפה, המשקיפה על צפון העיר ועל המפרץ. לפי הערכה של לשכת השמאים, פינוי האתר הצה"לי יעלה את ערך הדירות בשכונה בשיעור של 5%–10%.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במסגרת פרויקט העתקת בסיסים, מערכת הביטחון משיבה את שטחי המחנות המתפנים למינהל מקרקעי ישראל, שמממן עם משרד האוצר את עלויות ההעברה. לפי עמדת המינהל, התוכנית שמקדמת עיריית חיפה להקמת יחידות דיור במקום הבסיס ברמת אלמוגי אינה מצדיקה את פינוי המחנה מבחינה כלכלית. ככלל, מערכת הביטחון הביעה נכונות להעתיק את מיקום הבסיס, והדבר יוכל להתקיים אם התנאים יתאימו לכך".  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x