נדל"ן

היקף הגיוס המתוכנן לקרן הנדל"ן השלישית של קרן פייר: 250-200 מיליון דולר

זלמן שובל ושלמה גרופמן, בעלי קרן פייר, מתכוונים להשקיע לראשונה את הכסף שיגוייס גם בחו"ל - וזאת בניגוד לאסטרטגיה שלהם

שי פאוזנר 09:0727.09.09

קרן פייר שבבעלות זלמן שובל ושלמה גרופמן תגייס בתקופה הקרובה 250-200 מיליון דולר במסגרת קרן נדל"ן שלישית שלהם, ממשקיעים בארה"ב, דרום אפריקה ואירופה. שובל וגרופמן מתכננים בפעם הראשונה, ובניגוד לאסטרטגיה שלהם עד היום בפעילותם המשותפת, להתחיל להשקיע את הכסף שיגויס גם מחוץ

לישראל.

 

קרן פייר, שקמה בשנת 2004, נחשבה לאחת מההצלחות הגדולות של שוק הנדל"ן המקומי. גרופמן, שהיה במשך 15 שנים מנכ"ל אפריקה ישראל תחת הבעלות של בנק לאומי, עד למכירתה ללב לבייב, ושובל שהיה במשך שנים בעל תפקידים בכירים בתחום הדיפלומטי, חברו אז כדי להקים גוף השקעות, שירכוש קרקעות וישקיע גם בבנייה של פרויקטים למגורים עבור מעמד הביניים בישראל.

 

הקרן דיווחה בעבר כי תישאר רק בגבולות הארץ אולם ל"כלכליסט" נודע כי עתה תוכניתה כוללת לראשונה השקעה בנדל"ן גם בחו"ל. עד כה הצליחה החברה לגייס שתי קרנות בהיקף של כ-110 מיליון דולר ממשקיעים אמריקאים אמידים, שהבולטים בהם היו המשפחות טיש ושוטנשטיין, איירה רינהרט, בעליה של קבוצת ההשקעות האמריקאית רנקו, לסטר קראון, השותף בג'נרל דיינמיקס הענקית, גופי הפנסיה הישראלים – מבטחים, מקפת ואחרים. הפעם מתכננים השניים קרן גדולה הרבה יותר שנועדה להשקעה, בין השאר, בערים בארצות הברית והמשך הרחבת פעילות המגורים של בארץ.

 

קרן פייר בנתה עד היום כ-5,000 יחידות דיור בכמה עשרות פרויקטים למגורים במעגל חדרה-גדרה ובעיקר בערים ראשון לציון, רעננה, פתח תקווה, גבעתיים וחולון. בשנה האחרונה, בפעם הראשונה, חרגה הקרן מתחום הפעילות הזה ורכשה קרקעות לבנייה באשדוד. בקרן העריכו בסוף השבוע כי היא תמשיך ותרחיב את פעילותה לערים נוספות בישראל עם הכסף שיגויס לקרן השלישית.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x