$
נדל"ן

אזורים תבצע את הפינוי בינוי בגבעת שמואל

החברה נבחרה על ידי דיירי רחוב בן גוריון להקים 450 יחידות דיור במקום 112 קיימות, בשווי של כ-700 מיליון שקל. אזורים התחייבה להעניק לדיירים עשרת אלפים שקל לרכישת ריהוט ומוצרי חשמל

אורי חודי 10:3319.03.09

אזורים של שעיה בוימלגרין נבחרה לבצע פרויקט פינוי-בינוי בגבעת שמואל. החברה נבחרה על ידי דיירים במתחם המיועד לפינוי ברחוב בן גוריון. זהו הפרויקט הראשון בתחום זה בגבעת שמואל ושוויו מעורך בכ-700 מילון שקל. ביצוע הפרויקט מותנה עדיין באישור תוכניות בוועדות התכנון.

 

בעלי

הדירות במתחם, המיוצגים על ידי עורכי הדין זיו גרומן ולירן זילברמן ממשרד זילברמן, גרומן ושות' בחרו בהצעה של אזורים שהתבססה על הסכמה עקרונית שהתקבלה בין העירייה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה. לפי ההסכמה יוקמו 4 דירות חדשות במקום כל דירה שתפונה כך שאת 112 הדירות הקיימות צפויות להחליף כ־450 דירות חדשות.

 

בנוסף, נציגי הדיירים סיכמו עם החברה כי הם יקבלו דירות הגדולות בכ־30־40 מ"ר נטו מהדירות הקיימות, שתי חניות ומחסן.

 

אזורים תממן גם את דמי השכירות בתקופת הבנייה לכל הדירות הקיימות ותעניק לכל בעל דירה עשרת אלפים שקל לרכישת ריהוט או מוצרי חשמל. לדברי גורמים המעורבים בפרויקט, שווייה של כל דירה צפוי לגדול בכ־400 עד 500 אלף שקל.

 

עד כה הביעו 93% מבעלי הדירות את הסכמתם לפרויקט.

 

עו"ד זילברמן מסר: "בניגוד להרבה פרויקטים שתקועים כיום עקב דיירים סרבנים, בפרויקט הזה הצלחנו להגיע להסכמה רחבה עם הדיירים בתוך זמן קצר יחסית ובצירוף הסכמת העירייה וכעת בחירת היזם, הפרויקט קורם עור וגידים".

 

הוא ציין כי הדיירים אף קיבלו בטוחות בהיקף יוצא דופן, כמו ערבות בנקאית בשווי הדירה החדשה ותוספת ערבות גם על מלוא דמי השכירות לתקופה שבין פינוי הדיירים ועד לכניסתם לדירה החדשה בגמר הפרויקט.

 

למרות בחירת החברה והסכמתם של אחוז גבוה מהדיירים, יציאתו לדרך של הפרויקט מותנית עדיין באישור תוכניות הוועדות התכנון. לדברי גורמים המעורבים בפרויקט מדובר בפרק זמן של שנתיים עד שלוש שנים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x