$
נדל"ן

אושרה להפקדה תוכנית הפיכת מתחם קופת חולים זמנהוף לשטח מגורים

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה אמש את ההפקדה. הבניין שייבנה במקום יהיה בן 4 קומות ויכיל עד 51 יחידות דיור

אורי חודי 15:0017.02.09
הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז תל אביב במשרד הפנים דנה אתמול (ב') בתוכנית מתחם קופת חולים זמנהוף והחליטה להפקידה. מדובר במתחם המשתרע על 1.8 דונם התחום בין הרחובות זמנהוף, גדעון, השופטים ושמשון הגיבור. התוכנית מציעה לבטל את השימוש הציבורי במתחם קופת חולים זמנהוף ולייעד
את השטח למגורים.

  

ממשרד הפנים נמסר כי הבניין במתחם נכלל בתוכנית השימור של העיר תל אביב, והתוכנית המוצעת אושרה על ידי מחלקת השימור של העירייה. אגף אחד מאגפי הבניין ישומר, ואילו שני אגפיו האחרים יהרסו וייבנו מחדש, על פי תכנית הבניין המקורית של אדר' יוחנן רטנר. התכנית כוללת הוראות שימור ועיצוב.

 

עוד נמסר כי היקף זכויות הבנייה המוקנות למגרש הן עד 4,400 מ"ר לשטחים עיקריים, ובנוסף תותר תוספת של עד 440 מ"ר נוספים לשחזור אלמנטים דקורטיביים. הבניין יהיה בן 4 קומות, וקומה חלקית נוספת בנסיגה מקו הבניין. בבניין יתאפשרו עד 51 יחידות דיור. "החניה במתחם תהיה על פי התקן התקף לעת הוצאת היתרי בנייה ותמוקם במרתפי החניה" החליטה הועדה,"במרתפים יותרו שימושים נוספים על פי המפורט בתוכנית, וזאת בתנאי הקצאת מלוא החניה על פי התקן. בנוסף, יוקצו חניות לאורחים בסך 20% ממספר יחידות הדיור".

 

הבניין בזמנהוף היה שייך לקופת חולים כללית, שהחליטה ב-2005 להוציא אותו למכירה. הוא נמכר לחברת העיר הלבנה בעבור כ-4.6 מיליון דולר. לפני כשנתיים מכרה החברה את הנכס ליזם פרטי בעסקה שכללה שני שלבים. השלב הראשון היה מכירת הבניין כפי שהוא, בעוד השלב השני קבע כי החברה ממשיכה לקדם את התב"ע (תוכנית בניין עיר) עד לשינויי הייעוד. מחברת העיר הלבנה נמסר כי: "אנחנו רואים בחיוב רב את העובדה שהמקום יוסב למגורים בלבד ולא יהווה מטרד לשכונה". גורמים בשוק הנדל"ן מוסיפים כי עתה, לאחר שינויי הייעוד, יעלה ערך המתחם בצורה משמעותית. 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x